Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media i internet

Google Home Mini podsłuchuje i nagrywa swoich użytkowników

Google Home Mini
www.store.google.com
Google Home Mini - miniaturowa wersja asystenta Google Home - nieustannie nagrywa dŸwięki z otoczenia, w którym się znajduje, a następnie przesyła je na serwery koncernu - alarmuje serwis The Verge. Koncern przyjšł zgłoszenie, ma wydać aktualizację oprogramowania.

Jako pierwszy o fakcie poinformował dziennikarz serwisu "Android Police" Artem Russakowskij, który recenzował sprzęt.

Inteligentne głoœniki i urzšdzenia pełnišce funkcję asystentów głosowych takie, jak Google Home Mini czy Amazon Alexa, zaprojektowane sš tak, by uruchamiały się jedynie na dŸwięk okreœlonych słów czy zwrotów. W przypadku produktów Google, jednš z takich fraz jest "Ok, Google". Mikrofon wbudowany w urzšdzenie może rejestrować głos użytkownika tylko po wybrzmieniu zwrotu aktywujšcego asystenta po to, by następnie przetransferować zapytanie do chmury, przetworzyć, w ostatecznoœci zaœ - udzielić na nie odpowiedzi. Urzšdzenie można również aktywować naciskajšc wbudowany przycisk.

Russakowskij stwierdził, że Google Home Mini, który recenzował, przez cały czas pozostaje w stanie czuwania. Odkrył to dzięki obserwacji diod, które aktywujš się, gdy urzšdzenie "słucha".

Firma Google, poinformowana o błędzie w miniaturowej wersji Google Home zapowiedziała, że wyda aktualizację oprogramowania dla urzšdzeń tak szybko, jak to będzie możliwe. Uaktualnienie usuwa jednak możliwoœć aktywacji urzšdzenia przez dotyk - można je zatem wybudzić wyłšcznie za pomocš komendy głosowej.

"Wiemy o błędzie, który dotyczy niewielkiej liczby urzšdzeń Google Home Mini. Powoduje on, że mechanizm dotykowy zachowuje się niepoprawnie. Wydajemy aktualizację oprogramowania, która usunie usterkę. Jeœli wcišż występuje w twoim urzšdzeniu, prosimy o kontakt w celu wymiany asystenta na nowy egzemplarz" - napisało Google w swoim oœwiadczeniu.

Koncern poinformował, że urzšdzenia dotknięte błędem to jedna z pierwszych serii Google Home Mini i że zamawiane teraz przez klientów gadżety już będš wolne od usterki. 

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL