FIFA wybrała: Modrić najlepszym piłkarzem mundialu

Luka Modrić został nagrodzony przez FIFA Złotą Piłką (Golden Ball) przyznawaną najlepszemu piłkarzowi mundialu. Cztery lata temu najlepszym piłkarzem mundialu został Lionel Messi.

Aktualizacja: 15.07.2018 21:36 Publikacja: 15.07.2018 19:27

Modrić to kapitan wicemistrzów świata, Chorwatów, którzy w finale ulegli Francji 2:4.

W pierwszej trójce najlepszych piłkarzy mundialu znaleźli się też Eden Hazard z Belgii (zajęła trzecie miejsce) i mistrz świata Antoine Griezmann.

Nagrodę dla najlepszego bramkarza ("Złote rękawice") FIFA przyznała Thibautowi Courtois.

"Złoty but" dla najlepszego strzelca zdobył Anglik Harry Kane (6 bramek w turnieju). W klasyfikacji strzelców wyprzedził Antoine Griezmanna i Romelu Lukaku.

Z kolei nagroda dla najlepszego piłkarza poniżej 21 roku życia trafiła do Kyliana Mbappe.

Nagrodę Fair Play otrzymała Hiszpania.

2 / 3
Katarzyna Niewiadoma zwyciężyła. Pięć lat oczekiwania na taki sukces
Igrzyska w Paryżu w mętnej wodzie. Sekwana wciąż jest brudna
Paryż przed igrzyskami olimpijskimi pozbywa się bezdomnych? Aktywiści oburzeni
IGRZYSKA OLIMPIJSKIE
Pomruk rewolucji. Mistrzowie z Paryża po raz pierwszy dostaną pieniądze za złoto