Mundial w Rosji. Japonia we łzach. Z Brazylią zagra Belgia

Po bezbramkowym remisie w pierwszej połowie, długotrwałym remisie 2:2 i bramce w doliczonym czasie meczu, to Belgia pokonując Japonię zagra z Brazylią w ćwierćfinale mundialu.

Aktualizacja: 02.07.2018 22:19 Publikacja: 02.07.2018 21:52

Wszystkie bramki w spotkaniu Belgia-Japonia padły w drugiej połowie.

Japończycy przez kilkanaście minut cieszyli się nawet dwubramkowym prowadzeniem.

Po golu Genki Haraguchi w 48. minucie, a następnie celnym strzale Takashi Inui w 52. - aż do 69. minuty drugiej połowy Japończycy mogli się cieszyć z cennego prowadzenia.

W 69. minucie ich radość stłumił Jan Vertonghen, a 5 minut później - Marouane Fellaini, doprowadzając do remisu.

O zwycięstwie Belgów zdecydował dopiero w 94. minucie meczu, w doliczonym czasie, Nacer Chadii.

To on zdecydował, że to ostatecznie Belgia zmierzy się z Brazylią 6 lipca w ćwierćfinale mistrzostw świata.