Anglia gromi, hattrick Kane'a, historyczny gol Panamy

Anglia wygrała z Panamą 6:1 w meczu grupy G piłkarskich mistrzostw świata. Zwycięstwo Anglików oznacza, że - podobnie jak Belgowie - zapewnili sobie oni awans do 1/8 finału mundialu.

Aktualizacja: 24.06.2018 15:53 Publikacja: 24.06.2018 15:38

Już po pierwszej połowie Anglicy prowadzili 5:0 - dwie bramki z rzutów karnych zdobył Harry Kane, dwoma celnymi uderzeniami głową popisał się środkowy obrońca John Stones, pięknym uderzeniem z ok. 22 metrów popisał się Jesse Lingard. Panama popełniała katastrofalne błędy w obronie, nie była też w stanie poważnie zagrozić bramce Anglii.

W drugiej połowie Anglicy nie forsowali już tempa. Mimo to Harry Kane zdołał - jako trzeci piłkarz w historii angielskiego futbolu po Geoffie Hurście i Garrym Linekerze - skompletować hattricka w meczu finałów mistrzostw świata. Kane po dwóch meczach mundialu ma na koncie pięć goli i jest liderem klasyfikacji strzelców.

Swoją chwilę radości miała też Panama - w 78 minucie po ładnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Felipe Baloy pokonał Jordana Pickforda. To pierwszy gol Panamy strzelony w finałach mistrzostw świata.

Anglia, podobnie jak Belgia, po dwóch meczach ma na koncie sześć punktów. O pierwszym miejscu w grupie G zadecyduje spotkanie ostatniej serii gier między Anglią a Belgią. Zwycięzca tej grupy zagra z drugą drużyną "polskiej" grupy H, a druga drużyna z grupy G zagra ze zwycięzcą grupy H.

Anglia - Panama 6:1 (5:0)

Bramki: 1:0 John Stones (8), 2:0 Harry Kane (22. karny), 3:0 Jesse Lingard (36), 4:0 John Stones (40), 5:0 Harry Kane (45. karny), 6:0 Harry Kane (62), 6:1 Felipe Baloy (78).

Żółte kartki: Ruben Loftus-Cheek (Anglia). Armando Cooper, Fidel Escobar, Michael Murillo (Panama).

Sędzia: Ghead Grisha (Egipt).

Widzów: 43 319.

Anglia: Jordan Pickford - Kyle Walker, John Stones, Harry Maguire - Kieran Trippier (70. Danny Rose), Jesse Lingard (63. Fabian Delph), Jordan Henderson, Ruben Loftus-Cheek, Ashley Young - Harry Kane (63. Jamie Vardy), Raheem Sterling.

Panama: Jaime Penedo - Michael Murillo, Roman Torres, Fidel Escobar, Eric Davis - Edgar Barcenas (69. Abdiel Arroyo), Armando Cooper, Gabriel Gomez (69. Felipe Baloy), Anibal Godoy (62. Ricardo Avila), Jose Luis Rodriguez - Blas Perez.