Klęska mistrzów świata! Niemcy poza mundialem

Niemcy przegrali z Koreą Południową 0:2 (0:0) i - wobec wygranej Szwecji z Meksykiem 3:0 (0:0) w rozgrywanym równolegle meczu ostatniej serii gier w grupie F- odpadli z mundialu już po fazie grupowej. Niemcy w Rosji bronili tytułu mistrza świata, zdobytego w czasie mundialu w Brazylii.

Publikacja: 27.06.2018 17:44

Niemcy w meczu z Koreą Południową grali źle - statycznie, niepewnie w obronie, nieprzekonująco w ataku. W pierwszej połowie bliżsi strzelenia gola byli Koreańczycy z Południa - po jednym z rzutów wolnych z ok. 25 metrów od bramki Neuera, bramkarz reprezentacji Niemiec próbował złapać piłkę, ale ta wypadła mu z rąk i bramkarz Bayernu Monachium musiał ratować się wybijając piłkę na rzut rożny.

Druga połowa to już częstsze ataki Niemców (którzy dowiedzieli się, że w drugim meczu bramki zaczęła strzelać Szwecja) - ale i groźne kontry Koreańczyków, które raz po raz musiał zatrzymywać Mats Hummels. Koreańczykom brakowało ostatniego podania, ale i tak wyglądali na drużynę, która jest bliżej gola niż mistrzowie świata.

Najlepszą sytuację dla Niemców tuż przed końcem spotkania miał Mats Hummels, który głową z ok. sześciu metrów po dobrym dośrodkowaniu uderzył piłkę nad bramką. W 91 minucie gola strzeliła w końcu Korea Południowa dopełniając dramatu Niemców. Wprawdzie po rzucie rożnym i trafieniu Kim Young-Gwona sędzia najpierw odgwizdał spalonego, ale po wideoweryfikacji zmienił decyzję. Niemcy przegrali z Koreą Południową 0:1! Niemcy rzucili się do huraganowych ataków, na połowę Korei Południowej powędrował nawet Neuer, który jednak popełnił fatalny błąd tracąc piłkę, co poskutkowało błyskawiczną kontrą Korei i skierowaniem przez Son Heung-Mina piłki do pustej bramki. 0:2! Ten wynik oznaczał, że Niemcy nie tylko odpadli z mundialu, ale również, że w swojej grupie zajęli ostatnie miejsce - za Koreą Południową.

W drugim meczu Meksykanie nie byli sobie w stanie poradzić z grającymi konsekwentnie w obronie i zaskakująco skutecznie w ataku Szwedami. Strzelanie zaczął Ludwig Augustinsson, na 2:0 podwyższył Andreas Granqvist z rzutu karnego, a trzeci gol padł po nieporadnej interwencji Edsona Alvareza, który skierował piłkę do swojej bramki... ręką.

Taki układ wyników oznaczał, że grupę E wygrywają Szwedzi, na drugim miejscu wychodzą z niej Meksykanie. Niemcy, z trzema punktami na koncie, odpadają z mundialu - po raz pierwszy od 1938 roku żegnając się z imprezą po pierwszej rundzie.

Korea Południowa - Niemcy 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Kim Young-gwon (90+1), 2:0 Son Heung-min (90+6)

Żółte kartki: Jung Woo-young, Lee Jae-seong, Moon Seon-min, Son Heung-min (Korea Południowa)

Sędzia: Mark Geiger (USA)

Widzów: 41 835

Korea Południowa: Cho Hyun-woo - Lee Yong, Yun Yong-sun, Kim Young-gwon, Hong Chul - Lee Jae-seong, Jung Woo-young, Jang Hyun-soo, Moon Seon-min (69. Ju Se-jong) - Koo Ja-cheol (56. Hwang Hee-chan, 79. Go Yo-han), Son Heung-min

Niemcy: Manuel Neuer - Joshua Kimmich, Niklas Suele, Mats Hummels, Jonas Hector (78. Julian Brandt) - Sami Khedira (58. Mario Gomez), Toni Kroos, Leon Goretzka (63. Thomas Mueller), Mesut Oezil, Marco Reus - Timo Werner.

Meksyk - Szwecja 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Ludwig Augustinsson (50), 0:2 Andreas Granqvist (62. karny), 0:3 Edson Alvarez (74. sam.)

Żółte kartki: Jesus Gallardo, Hector Moreno, Miguel Layun (Meksyk); Sebastian Larsson, Mikael Lustig (Szwecja)

Sędzia: Nestor Pitana (Argentyna)

Widzów: 33 061

Meksyk: Guillermo Ochoa - Carlos Salcedo, Edson Alvarez, Hector Moreno, Jesus Gallardo (65. Marco Fabian) - Hector Herrera, Andres Guardado (75. Jesus Manuel Corona), Miguel Layun (89. Oribe Peralta), Carlos Vela, Hirving Lozano - Javier Hernandez

Szwecja: Robin Olsen - Mikael Lustig, Victor Lindeloef, Andreas Granqvist, Ludwig Augustinsson - Victor Claesson, Sebastian Larsson (57. Gustav Svensson), Albin Ekdal (80. Oscar Hiljemark), Emil Forsberg - Marcus Berg (68. Isaac Kiese Thelin), Ola Toivonen.