Mecz Polska - Litwa. Ostatni sprawdzian przed mundialem

Polska pokonała 4:0 Litwę w ostatnim meczu przed mistrzostwami świata w Rosji. Jutro nasza reprezentacji wyleci do Soczi.

Publikacja: 12.06.2018 17:44

Polska - Litwa 4:0 (2:0)

Bramki: 19', 33' Robert Lewandowski, 71' Dawid Kownacki, 82' Kuba Błaszczykowski

Polska: 22-Łukasz Fabiański - 18-Bartosz Bereszyński, 4-Thiago Cionek, 5-Jan Bednarek, 3-Artur Jędrzejczyk, 13-Maciej Rybus - 23-Dawid Kownacki, 10-Grzegorz Krychowiak, 6-Jacek Góralski, 7-Arkadiusz Milik - 9-Robert Lewandowski (kapitan).

Litwa: Litwa: 1-Dżiugas Bartkus; 23-Rolandas Baravykas, 4-Edvinas Girdvainis, 15-Algis Jankauskas, 8-Egidijus Vaitkunas; 13-Simonas Paulius, 19-Modestas Vorobjovas, 11-Arvydas Novikovas, 18-Ovidijus Verbickas, 22-Fedor Cernych; 10-Darvydas Sernas.

Relacja

90' Koniec meczu. Kibice brawami żegnają naszych reprezentantów.

82' Sędzia wrócił do sytuacji sprzed kilku minut. Analiza powtórki wykazała, ze obrońca Litwy dotknął w polu karnym piłki ręką. Do jedenastki podszedł Kuba Błaszczykowski. 4:0!

73' Swoją okazję miał Teodorczyk. Piłka po jego strzale głową minęła bramkę rywali

71' jest 3:0. Szybka wymiana podań, Bereszyński do Kownackiego i podwyższamy prowadzenie

69' Z boiska schodzi Rybus. Wchodzi Błaszczykowski.

67' Na trybunach euforia po strzale Krychowiaka. Pomocnik pokonał bramkarza strzałem piętą. Bramka nie została uznana, Polak przyjmował piłkę ręką.

58' Na trybunach jest dzisiaj 53 803 kibiców

53' Koniec meczu Bednarka. Na boisku pojawi się Pazdan

46' Zaczynamy drugą połowę. Trzy zmiany w naszej reprezentacji: Piszczek za Jędrzejczyka, Teodorczyk zastąpił Lewandowskiego, a Szczęsny zastąpił Fabiańskiego

45' Koniec pierwszej połowy

43' Fantastyczna parada Fabiańskiego! Wielka klasa naszego bramkarza

41' Bardzo aktywny w pierwszej połowie Bereszyński mógł wypracować kolejną bramkę dla naszej reprezentacji. Odebrał piłkę obrońcy rywali i podał w pole karne do Kownackiego. Piłka po strzale napastnik Sampdorii uderzyła w bramkarza Rywali

33' Jednak bramka! Do analizy tej sytuacji wykorzystano system VAR. Piłka całym obwodem minęła linię bramki

33' Po strzale Lewandowskiego piłka uderzyła w poprzeczkę

32' Arkadiusz Milik faulowany na 20. metrze. Do rzutu wolnego podchodzą Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik

28' Polacy wykonywali rzut wolny z narożnika pola karnego. Piłkę po ostrym dośrodkowaniu Rybusa złapał Bartkus

19' Robert Lewandowski daje prowadzenie naszej reprezentacji

13' Polacy zdobywają przewagę. Piłka krąży między naszymi zawodnikami. Krychowiak kilka razy próbował długimi podaniami uruchomić naszych napastników.

9' Szybka, składna akcja Kownackiego i Rybusa. Obrońca dogrywał w pole karne, ale pierwszy do piłki doszedł obrońca rywali.

5' Polacy mają problem ze skonstruowaniem składnej akcji na połowie Litwy

4' Spokojne tempo meczu. Bramkę dla gości zdobył Sernas, ale w momencie podania był na spalonym.

1' Zaczynamy!

17:56

W dzisiejszym meczu nie wystąpi Kamil Glik. Polak pojedzie do Rosji, ale będzie gotowy do gry dopiero na trzecie spotkanie fazy grupowej.

17:49

17:42

Polacy jutro około godziny 14:30 czasu miejscowego przylecą do Soczi. Tam będą się przygotowywać do spotkania z Senegalem