Niepewna obrona i dobry atak. Polska zremisowała z Chile

Polacy zremisowali w Poznaniu z reprezentacją Chile 2:2. Spotkanie było przedostatnim testem przed wyjazdem na mistrzostwa świata w Rosji.

Aktualizacja: 08.06.2018 20:21 Publikacja: 08.06.2018 20:10

Relacja na żywo

Polska - Chile 2:2 (2:1)

Bramki: Robert Lewandowski (30'), Piotr Zieliński (34'), Diego Valdes (38'), Miiko Albornoz (56')

90' Koniec spotkania

84' Oba zespoły zwolniły grę, emocje na trybunach pojawiły się, gdy po interwencji jednego z rywali na murawę upadł Kuba Błaszczykowski. Pomocnik długo się nie podnosił, ale po wznowieniu gry był w stanie kontynuować spotkanie.

82' Na boisku pojawił się Bartosz Bereszyński. Na ławkę zszedł Maciej Rybus.

75' Ładna dwójkowa akcja Milik - Teodorczyk. Napastnik Napoli znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale po jego uderzeniu piłka trafiła w boczną siatkę.

74' Z boiska schodzi kapitan. Roberta Lewandowskiego zastąpił Łukasz Teodorczyk

72' Piłkarze Adama Nawałki próbowali dłużej utrzymać się przy piłce. Nie przerodziło się to w sytuacje bramkowe.

67' Boisko opuszcza Kamil Grosicki. Na placu gry pojawił się Jacek Góralski

60' Polacy stanęli, a Chile stwarza sobie kolejne sytuacje

56' Mamy remis. Miiko Albornoz mocnym uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Fabiańskiego. Bramkarz reprezentacji był w tej sytuacji bez szans.

52' Polacy mają problem z utrzymaniem się przy piłce.

49' Podobnie jak na początku pierwszej połowy, rywale zdobyli przewagę i kontrolują grę.

46' Trzy zmiany w naszym składzie. Łukasz Fabiański zastąpił Wojciecha Szczęsnego, Thiago Cionek w miejsce Łukasza Piszczka, a Arkadiusz Milik zmienił Karola Linettego

45' Koniec pierwszej połowy

38' 2:1. Bramkę dla Chile zdobywa Diego Valdes

37' Nasi zawodnicy mieli sporo szczęścia. Drugi raz w tym spotkaniu za krótko piłkę wybijał Pazdan. Tym razem po uderzeniu Castillo piłka minimalnie minęła naszą bramkę.

34' Polacy poszli za ciosem. Lekkie uderzenie Grosickiego wybronił bramkarz, ale w następnej akcji nie miał szans przy uderzeniu Piotra Zielińskiego. Prowadzimy 2:0.

30' ROBERT LEWANDOWSKI. Obrońcy rywali zostawili naszemu kapitanowi sporo miejsca przed polem karnym i to był błąd. Mocny strzał z 20 metra i mamy 1:0!

28' Polacy z minuty na minutę grają coraz lepiej. Kuba Błaszczykowski przejął piłkę i miękko dośrodkował do Kamila Grosickiego. Strzał z woleja mocno niecelny.

27' Kolejna szybka akcja Polaków. Grosicki podał do wychodzącego Karola Linettego. Strzał pomocnika Sampdorii był jednak za słaby

26' Pierwsza żółta kartka. Ukarany obrońca Sebastian Vegas

24' Ożywiły się trybuny w Poznaniu. Polacy wymienili kilka szybkich podań na połowie rywali. W pole karne wbiegł Grosicki, ale dobrze interweniował w tej sytuacji obrońca rywali. Grę wznowił bramkarz.

23'

20' Dobra okazja naszej reprezentacji. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzału głową próbował Grzegorz Krychowiak. Pomocnik uderzył tuż obok bramki strzeżonej przez Ariasa.

19' Piłka w siatce. Rywale wykonywali rzut wolny z głębi pola. Do wrzutki doszedł Fernandes, ale był na spalonym.

17' Spotkanie towarzyskie rozegrali dziś grupowi rywale Polaków - Japończycy. Przegrali ze Szwajcarią 0:2

12' Chilijczycy stwarzają sobie więcej sytuacji. Swoje okazje mieli Castillo i Martinez.

8' Sporo strat po obu stronach. Polacy próbują długich podań do Roberta Lewandowskiego

3' Swoją okazję mieli reprezentanci Chile. Po błędzie naszej obrony oddali strzał zza pola karnego. Wojciech Szczęsny nie miał problemu ze złapaniem piłki.

2' Grzegorz Krychowiak zagrał długą piłkę do Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji z ostrego kąta próbował pokonać bramkarza rywali.

1' Zaczynamy!

Test przed mundialem

Od pierwszej minuty naszej bramki bronić będzie Wojciech Szczęsny. Kontuzjowanego Kamila Glika zastąpił Jan Bednarek.

Polacy wybiegną na boisko w ustawieniu z czterema obrońcami, pięcioma pomocnikami i wysuniętym na szpicy kapitanem Robertem Lewandowskim.

Skład reprezentacji Polski: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Jan Bednarek, Michał Pazdan, Maciej Rybus - Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty - Jakub Błaszczykowski, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki - Robert Lewandowski (kapitan).

Przed wylotem do Rosji Polacy zagrają jeszcze w Warszawie z Litwą.

Mistrzostwa świata rozpoczną się 14 czerwca. Pierwszym rywalem naszej kadry będzie reprezentacja Senegalu. Spotkanie odbędzie się 19 czerwca w Moskwie.