Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

MΠw Rosji

Messi: Hiszpania czy Brazylia dziś sš lepsze od Argentyny

AFP
Lionel Messi przyznał, że reprezentacja Argentyny musi poprawić swojš grę, aby mieć szansę na triumf w przyszłorocznych mistrzostwach œwiata w piłce nożnej. - W kwalifikacjach mieliœmy trudny czas - przyznał 30-letni Argentyńczyk.

"Albicelestes" zakwalifikowali się na przyszłoroczny mundial rzutem na taœmę, pokonujšc w ostatniej kolejce eliminacji Ekwador 3:1 dzięki hat-trickowi Messiego.

- W kwalifikacjach mieliœmy trudny czas, ale mieliœmy też swoje chwile. Jednak to prawda, że musimy poprawić swojš grę, jeżeli chcemy być mistrzami œwiata. Nie jesteœmy daleko od optymalnej dyspozycji, ale obecnie lepiej od nas prezentujš się takie drużyny jak Brazylia, Niemcy, Francja czy Hiszpania - powiedział Messi w argentyńskich mediach.

Przed trzema laty w Brazylii Argentyna dotarła do finału MŒ, w którym przegrała z Niemcami 0:1 po dogrywce. Dwa lata póŸniej w finale Copa America "Albicelestes" ulegli po serii rzutów karnych reprezentacji Chile (2:4).

- Nigdy nie wracałem do tych przegranych finałów. Uważam, że zasłużyliœmy na zwycięstwa, mimo że nie zagraliœmy bardzo dobrze. W obu finałach mieliœmy jednak najlepsze szanse, aby wygrać. Musiałbym jeszcze raz obejrzeć te mecze i ocenić, co zrobiliœmy Ÿle - przyznał zawodnik Barcelony.

Argentyna w grupie D MŒ 2018 zagra z Islandiš (16 czerwca w Moskwie), Chorwacjš (21 czerwca w Niżnym Nowogrodzie) i Nigeriš (26 czerwca w Sankt Petersburgu).

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL