MŚ w Rosji

Eliminacje MŚ 2018: Kazachstan - Czarnogóra 0:3

AFP
Kazachstan przegrał w Astanie z Czarnogórą 0:3 (0:1) w meczu rywali Polski w grupie E eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. Biało-czerwoni zmierzą się o godz. 20.45 z Danią w Kopenhadze.

Czarnogóra już przed tą kolejką była wiceliderem grupy, a dzięki zwycięstwu nad zamykającym tabelę Kazachstanem ma 13 punktów i zmniejszyła do trzech stratę do prowadzącej Polski. Biało-czerwoni będą mogli przywrócić przewagę już wieczorem, warunkiem jest zwycięstwo nad trzecią Danią, mającą 10 pkt.

Goście mieli w Astanie przewagę przez większą część spotkania. Pierwszą bramkę zdobyli w 31. minucie, gdy prostopadłe podanie Stevana Jovetica wykorzystał Marko Vesovic. Na 2:0 podwyższył w 53. Fatos Beciraj, a 10 minut później wynik ustalił Marko Simic.

Kazachstan miał swoje okazje. Najaktywniejszy, ale też bardzo nieskuteczny, był Isłambiek Kuat. W pierwszej połowie po uderzeniu głową trafił w poprzeczkę, a po zmianie stron nie wykorzystał dwóch stuprocentowych sytuacji.

W poniedziałek zespół z Bałkanów podejmie w Podgoricy Rumunię. Jeśli wygra, pozostanie w walce o pierwsze miejsce w grupie niezależnie od wyników meczów Polski z Danią i Kazachstanem.

Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL