Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

MΠw Rosji

Eliminacje MŚ 2018: Kazachstan - Czarnogóra 0:3

AFP
Kazachstan przegrał w Astanie z Czarnogórš 0:3 (0:1) w meczu rywali Polski w grupie E eliminacji piłkarskich mistrzostw œwiata. Biało-czerwoni zmierzš się o godz. 20.45 z Daniš w Kopenhadze.

Czarnogóra już przed tš kolejkš była wiceliderem grupy, a dzięki zwycięstwu nad zamykajšcym tabelę Kazachstanem ma 13 punktów i zmniejszyła do trzech stratę do prowadzšcej Polski. Biało-czerwoni będš mogli przywrócić przewagę już wieczorem, warunkiem jest zwycięstwo nad trzeciš Daniš, majšcš 10 pkt.

Goœcie mieli w Astanie przewagę przez większš częœć spotkania. Pierwszš bramkę zdobyli w 31. minucie, gdy prostopadłe podanie Stevana Jovetica wykorzystał Marko Vesovic. Na 2:0 podwyższył w 53. Fatos Beciraj, a 10 minut póŸniej wynik ustalił Marko Simic.

Kazachstan miał swoje okazje. Najaktywniejszy, ale też bardzo nieskuteczny, był Isłambiek Kuat. W pierwszej połowie po uderzeniu głowš trafił w poprzeczkę, a po zmianie stron nie wykorzystał dwóch stuprocentowych sytuacji.

W poniedziałek zespół z Bałkanów podejmie w Podgoricy Rumunię. Jeœli wygra, pozostanie w walce o pierwsze miejsce w grupie niezależnie od wyników meczów Polski z Daniš i Kazachstanem.

Kazachstan - Czarnogóra 0:3 (0:1).


Bramki: Marko Vesovic (31), Fatos Beciraj (53), Marko Simic (63). 


Sędzia: Sebastien Delferiere (Belgia). 


Kazachstan: Dawid Loria – Abzał Biejsiebiekow, Jurij Łogwinenko, Jełdos Achmetow, Dmitrij Szomko - Azat Nurgalijew (62. Baujrżan Turysbek), Gieorgij Żukow (17. Maksat Bajżanow), Isłambiek Kuat, Gafurżan Sujumbajew (85. Aszkat Tagybergen) - Serikżan Mużikow, Roman Murtazajew. 


Czarnogóra: Danijel Petkovic - Adam Marusic, Stefan Savic, Marko Simic, Zarko Tomasevic - Marko Jankovic, Nikola Vukcevic, Nebojsa Kosovic (54. Mirko Ivanic), Marko Vesovic - Fatos Beciraj (84. Stefan Mugosa), Stevan Jovetic (72. Elsad Zverotic).

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL