Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

MΠw Rosji

Eliminacje MŚ 2018 – duńskie media po meczu w Warszawie: horror trwa

AFP
"Nasz grupowy horror, z Polskš w roli głównej, dalej trwa" - skomentowały duńskie media wieczornš wygranš biało-czerwonych z Kazachstanem 3:0 w eliminacjach piłkarskich mistrzostw œwiata. Duńczycy tylko przez kilka godzin mogli się cieszyć prowadzeniem w grupie.

W duńskich mediach zapanowała euforia, bo po kolejnym przekonujšcym zwycięstwie ekipy trenera Age Hareide - 4:1 nad Armeniš - reprezentacja tego kraju została liderem grupy. Straciła pierwsze miejsce po zwycięstwie Polaków nad Kazachami 3:0.

"Polska w Warszawie rozegrała bardzo dobry mecz, co oznacza, że dalej prowadzi w grupie z solidnš przewagš nad nami i Czarnogórš, która wygrała z Rumuniš" - skomentował dziennik "Ekstrabladet".

Gazeta napisała, że "po słabym meczu w pištek w Kopenhadze, który wygraliœmy aż 4:0, liczyliœmy, iż rywale będš psychicznie rozbici i z Warszawy nadejdzie pomoc od ambitnego Kazachstanu, lecz tak się nie stało".

Jak oceniono, Polacy - pomimo pewnych kłopotów z ofensywš - w sumie bardzo dobrze zagrali, więc Dania na razie może zapomnieć o prowadzeniu w grupie.

"Najgorzej, że następne spotkanie zagramy z Czarnogórš i to ono prawdopodobnie zadecyduje, kto o mistrzostwa œwiata w Rosji bić się będzie w barażach" - wspomniano.

"BT" skomentował, że w poniedziałek - pomimo pięknego zwycięstwa nad Armeniš - otrzymaliœmy prostš i brutalnš wiadomoœć z Warszawy o treœci "wygraj albo spadaj", która dotyczy następnego meczu tych kwalifikacji.

"Zwycięstwa Polski i Czarnogóry tylko wzmocniły presję na naszych piłkarzy. Dalszy cišg tych kwalifikacji będzie emocjonujšcym horrorem" - skomentowała duńska telewizja.

Finisz kwalifikacji w paŸdzierniku.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL