Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

MΠw Rosji

Niclas Bedtner przed meczem z Polskš: Pokażę jak się strzela

Fotorzepa, Bartosz Jankowski
Napastnik norweskiego Rosenborga Niclas Bendtner jest najczęœciej opisywanš osobš w duńskich mediach, po sensacyjnym powołaniu go w niedzielę do reprezentacji na mecz eliminacji piłkarskich mistrzostw œwiata z Polskš w miejsce kontuzjowanego Jussufa Poulsena.

- Po prawie dwóch latach nieobecnoœci w reprezentacji pokażę jak się strzela bramki - zapowiedział.

W pištek Dania zmierzy się w Kopenhadze (godz. 20:45) z Polskš w meczu grupy E eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw œwiata w Rosji. Przez duńskie media nazywany jokerem i tajnš broniš selekcjonera Age Hareide, który od poczštku pracy z reprezentacjš nie widział dla niego miejsca w swojej drużynie.

Wieloletni napastnik Arsenalu (2005-2014) ostatni raz w reprezentacji zagrał w listopadzie 2015 roku w jej ostatnim meczu pod wodzš legendarnego trenera Mortena Olsena. Był to drugi mecz barażowy eliminacji do Euro 2016, w którym grajšc ze Szwecjš Duńczycy odpadli. - W pištek zagram pierwszy mecz w tej drużynie od 21 miesięcy. Mogę tylko obiecać, że jeżeli tylko dostanę piłkę w odpowiedniej sytuacji to padnie bramka. Oczywiœcie mogę spudłować, ale prawie nigdy mi się nie zdarzyło abym zrobił to dwa razy z rzędu - powiedział na konferencji prasowej w Helsingoer, gdzie reprezentacja Danii ma zgrupowanie.

- Wracam, nie zmarnuję tej szansy i zamierzam pokazać co naprawdę potrafię. Jestem napalony i czuję wielkš siłę - powiedział Bendtner. Dodał, że mecz z Polskš, który będzie jego 75. w reprezentacji będzie też w pewnym sensie sentymentalny i dla niego równie ważny jak debiut w drużynie narodowej, w którym 16 sierpnia 2006 roku zagrał w meczu towarzyskim w Odense właœnie przeciw Polsce. Dania wygrała 2:0, a pierwszš bramkę strzelił on.

29-letni piłkarz jest gwiazdš i enfant terrible duńskiego sportu, lecz przede wszystkim prasy bulwarowej, która przez kilka lat żyła jego zwišzkiem z zamieszkałš w Londynie duńskš baronowš Caroline Fleming oraz licznymi wyczynami poza boiskiem. Najgłoœniejszym była w marcu 2013 roku jazda samochodem w centrum Kopenhagi, zbyt szybko, pod pršd i pod wpływem alkoholu. Alkomat wykazał 1,75 promila, a zasšdzona grzywna wyniosła 842 tysišce duńskich koron (470 tys. złotych).

Od marca piłkarz gra w Rosenborg i już na pierwszej konferencji prasowej w Trondheim powiedział, że norweski klub jest dla niego „trampolinš do reprezentacji”.

W przeddzień meczu z Polskš powiedział: „obliczyłem że od debiutu w 2006 roku Dania rozegrała 114 spotkań, więc grajšc w 74 z nich straciłem aż 40 z powodu różnych zachowań i niepewnej dyspozycji, ale teraz koło się zamyka. Z Polskš zaczynałem i z Polskš powracam do tej drużyny i nie zamierzam już jej opuszczać”.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL