Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

MΠw Rosji

Duńskie media o meczu Polska-Rumunia 3:1: Wielkie zwycięstwo Polaków

AFP
Duńskie media skomentowały sobotnie zwycięstwo Polski nad Rumuniš (3:1) w eliminacjach piłkarskich mistrzostw œwiata jako „wielkie” i „solidne jak skała”, a wygranš swojej drużyny na wyjeŸdzie z Kazachstanem (3:1) jako slaby mecz z dobrym wynikiem.

"Z Polskš za trzy miesišce będzie zupełnie inaczej i możemy spodziewać się thrillera" - zapowiedziały duńskie media. Kolejny mecz grupy E eliminacji MŒ 2019 Dania rozegra 1 wrzeœnia w Kopenhadze z Polskš.

- Jestem zadowolony tylko z wyniku, ale nie z gry mojej drużyny. Gdyby przeciwnikiem była dzisiaj Polska to ten mecz by się skończył zupełnie inaczej, raczej bardzo Ÿle dla nas - powiedział selekcjoner reprezentacji Danii Age Hareide po spotkaniu z Kazachstanem. Dziennik BT skomentował, że gra Danii w Astanie była daleka od satysfakcjonujšcej „było po prostu bardzo słabo”, a Polska po raz kolejny wykonała swoje zadanie i „już raczej jedzie na rosyjski mundial”.

"Ekstrabladet" już w połowie meczu Polski z Rumuniš na swojej internetowej stronie umieœcił zdjęcia Roberta Lewandowskiego z komentarzem – "To w Warszawie rozgrywany jest prawdziwy mecz”, dodajšc po zakończeniu spotkania "ten hat-trick zapewnił solidne jak skała zwycięstwo, a co jest straszne dla nas to fakt, że ta polska gwiazda wybiera się do Kopenhagi z planami kolejnego".

"Rozegraliœmy słaby mecz, lecz rezultat daje życie nadziei o grze na mundialu w Rosji, oczywiœcie z drugiego miejsca, ponieważ polska szarża w tych eliminacjach jest już nie do powstrzymania" - skomentował dziennik „Politiken”.

"Jedynym pocieszajšcym faktem jest to, że zarówno Polska jak i Rumunia tylko zremisowały z Kazachstanem, a my wygraliœmy dwa razy, 4:1 w Kopenhadze i teraz w Astanie 3:1. Może więc nie jest tak wcale Ÿle" - dodał "BT".

"Gwiazdor Bayernu po raz drugi w tych eliminacjach popisał się hat-trickiem, co akurat my dobrze pamiętamy, bo pierwszy wykonany został w meczu z nami w Warszawie. Teraz Polska we wspaniały i imponujšcy wręcz sposób prowadzi w grupie E z 16 punktami i już właœciwie zapewniła sobie jedyny bezpoœredni bilet do Rosji, podczas gdy my marzymy o tym 'przesiadkowym' z barażem" - napisał dziennik „Jyllands Posten”.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL