Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

MΠw Rosji

Czy polscy piłkarze pojadš do Rosji na mundial

Fotorzepa, Piotr Nowak
Reprezentacja Polski awansuje na Mistrzostwa Œwiata w piłce nożnej w 2018 roku? OdpowiedŸ w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

 

Ponad 60 proc. badanych uważa, że reprezentacja Polski awansuje na Mistrzostwa Œwiata w piłce nożnej. Jedynie 12 proc. uważa, że do tego nie dojdzie. Zdania w tej sprawie nie ma co czwarty ankietowany.

- Większš wiarę w sukces polskiej reprezentacji majš mężczyŸni (77 proc. vs 52 proc. kobiet). W awans Polski na Mistrzostwa Œwiata wierzš częœciej osoby w wieku 35-49 lat (69 proc.), osoby o wykształceniu wyższym (66 proc.), o dochodzie powyżej 5000 zł (81 proc.) oraz ankietowani z miast od 20 do 99 tysięcy mieszkańców (69 proc.) - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Według prof. Michała Lenartowicza z warszawskiej AWF wyniki sondażu przeprowadzonego na zlecenie serwisu rp.pl pokazujš jednoznacznie, że oczekiwania wobec reprezentacji sš bardzo duże.

- Polacy zaczęli się przyzwyczajać do tego, że majš dobrš męskš drużynę piłkarskš, bardzo dobrych zawodników w ligach zagranicznych i lidze polskiej, oraz pozbywajš się zwišzanych z drużynš kompleksów. Ustały tradycyjne żarty z PZPN i jakoœci gry drużyny – komentuje prof. Lenartowicz.

I dodaje, że bardzo duże zainteresowanie młodzieży (męskiej i żeńskiej) piłkš nożnš i wysoki poziom szkolenia także na tym poziomie pozwala mieć nadzieję na dalsze równanie w górę do najlepszych w tej dyscyplinie krajów.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL