Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Polskie porzšdki lotnicze w Nairobi przynoszš zaskakujšco szybkie efekty

Sebastian Mikosz o 20 proc. poprawił wyniki Kenya Airways w I półroczu
materiały prasowe
Pół roku po tym, jak Sebastian Mikosz, były prezes LOT, objšł stanowisko szefa Kenya Airways, afrykańska linia wyszła ze strat z działalnoœci operacyjnej, czyli z latania.

Wynik netto poprawił się o 20 proc. i wynosi minus 39 mln dol. Wzrosła liczba pasażerów. W I półroczu roku obrotowego firmy (skończyło się we wrzeœniu) było ich o 3,3 proc. więcej (2,3 mln). – Jesteœmy na najlepszej drodze do powrotu do rentownoœci – powiedział Sebastian Mikosz na konferencji prasowej w Nairobi. – Ale musimy być niesłychanie ostrożni w wydawaniu pieniędzy.

Mikosz został znaleziony przez "łowców głów", jako człowiek, który uratuje Kenya Airways przed bankructwem. Miał 11 konkurentów, m.in Niemca, Austriaka i Amerykanina.

Kenya Airways sš trzecim co do wielkoœci przewoŸnikiem w Afryce i przez ostatnich pięć lat ani razu nie odnotowały pozytywnego wyniku finansowego. W tym czasie doszło do zdarzeń, które mocno uderzyły w kondycję przewoŸnika: wybuch epidemii wirusa Ebola oraz atak terrorystyczny, który mocno wyhamował popyt na...

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL