Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Ryanair znów błaga pilotów by do niego wrócili

Bloomberg
PrzewoŸnik, co prawda nadal twierdzi, że wcale nie przez odejœcia pilotów musi kasować połšczenia. Fakty mówiš jednak, że zapewne jest inaczej.

Problemy Ryanaira zaczęły się wraz z odejœciem częœci pilotów do konkurencyjnego Norwegiana, który zaproponował im takie luksusy, jak płatny urlop czy umowa o pracę. Micheal O'Leary twierdził wówczas, że to żaden problem, bo ma duże rezerwy pilotów. Tysišce skasowanych połšczeń póŸniej, Ryanair, według „Daily Mail", nadal odrzuca spekulacje, jakoby problemy wynikały z masowych odejœć. Niskokosztowy przewoŸnik twierdzi też, że jest zasypany aplikacjami chętnych do pracy za sterami jego maszyn.

Okazuje się jednak, że firma Michaela O'Leary'ego problemy jednak najwyraŸniej ma. Wysyła bowiem pilotom, którzy niedawno odeszli, zachęty do powrotu. To konsekwencja niedawnych obietnic szefa linii, że pilotom znaczšco się w Ryanairze poprawi. W liœcie do byłych już pilotów, podpisanš przez menadżer lotów Elaine Griffin, linia kusi 20 procentowš podwyżkš dla pilotów, poprawionym grafikiem oraz innymi korzyœciami.

- To udowadnia, jak bardzo sš oni zdesperowani, by zatrudnić pilotów i powstrzymać ucieczkę. Ale ludzie odchodzš, bo szukajš umowy o pracę, a nie pieniędzy – powiedział „Daily Mail" jeden z byłych pilotów Ryanaira.

Intensyfikacja działań rekrutacyjnych (czy też re-rekrutacyjnych) Ryanaira jest też widoczna w serwisach społecznoœciowo-rekrutacyjnych. Piloci, którzy odeszli niedawno do innych przewoŸników informujš o otrzymywaniu wiadomoœci zachęcajšce do powrotu. Ryanair kusi tam płacami o 20-26 procent wyższymi niż w Norwegian.

Działania irlandzkiego przewoŸnika wskazujš na to, że problemy sš bardzo poważne i na ich rozwišzanie trzeba będzie poczekać. W zmianach ma pomóc zatrudnienie Petera Bellew, jako osoby odpowiedzialnej za nie. Bellew, który pracował już wczeœniej dla Ryanair, ostatnie parę lat spędził w Malasian Airlines, które sš zaskoczone jego odejœciem. Pojawiajš się spekulacje, że Peter Bellew, zatrudniony na stanowiska szefa operacji w Ryanairze, jest szykowany na stanowisko prezesa w zastępstwie O'Leary'ego.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL