Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Ryanair kasuje kolejne loty z Warszawy

Bloomberg
Tania linia lotnicza Ryanair odwołała 800 lotów z Warszawy do innych polskich portów lotniczych.

Pasażerowie nie polecš ze stolicy do Wrocławia czy Gdańska. Ryanair wstrzymał połšczenia zaplanowane po 28 paŸdziernika - informuje serwis Fly4Free.

Klienci, którzy kupili bilety na któreœ z tych połšczeń otrzymujš powiadomienie od przewoŸnika z informacjš o anulowaniu połšczeń.

Nie wiadomo czemu irlandzka linia lotnicza postanowiła przyœpieszyć likwidację połšczeń. Kilka dni temu Ryanair poinformował, że wycofuje się z tych połšczeń z powodu przesunięcia krajowych lotów na Okęciu na odległe stanowiska. Według przewoŸnika sprawiło to, że czas dotarcia pasażerów do samolotów stał się "nie do zaakceptowania". Przejazd autobusem po płycie lotniska zajmuje 20 minut.

Pierwotnie rezygnacja z tych połšczeń miała nastšpić dopiero w marcu przyszłego roku.

W sumie irlandzkie linie lotnicze w okresie od listopada do marca odwołały kolejne 18 000 lotów. Anulowanie połšczeń dotknie prawie pół miliona pasażerów w całej Europie.

Polskie lotniska stracš na okres zimowy siedem połšczeń - w tym dwa krajowe: Warszawa - Gdańsk, Warszawa - Wrocław, Szczecin – Edynburg, Katowice - Hamburg, Gdańsk – Newcastle, Warszawa-Modlin – Saloniki oraz Kraków – Trapani.

Rejsy na tych trasach będš zawieszone od listopada 2017 do marca 2018 roku.

Ryanair poinformował, że 400 tys. poszkodowanym pasażerom zaoferuje w ramach rekompensaty wybór pomiędzy zwrotem pieniędzy a możliwoœciš alternatywnego lotu.

Zgodnie z unijnymi przepisami pasażerowie dotknięci zakłóceniami będš mieli prawo do ubiegania się o odszkodowania w wysokoœci od 250 do 400 euro, w zależnoœci od trasy, i do podróży kolejnym dostępnym samolotem (lub zwrotu kosztów biletu).

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL