Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Lotnisko Stanisławów za 30 miliardów złotych

Fotorzepa
Centralny Port Komunikacyjny, największy węzeł transportowy w regionie, powstanie we wsi Stanisławów w gminie Baranów. Będzie nazywał się Solidarnoœć.

Tak poinformował we wtorek na konferencji prasowej po zakończeniu posiedzenia rzšdu pełnomocnik ds. budowy CPK Mikołaj Wild. Zapowiedział też, że wkrótce powstanie specustawa, która przyspieszy realizację tego projektu.

Wczeœniej Informacyjna Agencja Radiowa podała jako lokalizację sam Baranów. Jej potwierdzeniem wydawała się wtorkowa wizyta ministra z Kancelarii Premiera, Henryka Kowalczyka, u wójta gminy Baranów Andrzeja Kolka. Wójt przyznał, że dostał dokumenty z resortu rozwoju. Martwił się, że budowa będzie się wišzała z wysiedleniami mieszkańców, a port może się okazać ucišżliwy dla pobliskich miejscowoœci, gdzie dominujš wielkie połacie pól uprawnych.

O samym lotnisku wiadomo na razie, że zajmie teren wielkoœci przynajmniej cztery na dwa kilometry. Dla przypomnienia, dłuższy pas startowy na warszawskim Lotnisku Chopina ma 3690 metrów, a...

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL