Boeing zmodyfikuje samoloty prezydenta USA

aktualizacja: 14.09.2017, 19:42
Foto: Bloomberg

Lotnictwo wojskowe USA, US Air Force poinformowało o przyznaniu Boeingowi kontraktu na rozpoczęcie modyfikowania dwóch odrzutowców B747-8, które będą następnymi maszynami używanymi przez prezydenta

Kontrakt o wartości poniżej 600 mln dolarów obejmuje zaprojektowanie systemu łączności, unowocześnienie układu zasilania, przygotowanie ośrodka medycznego i systemu samoobrony - podali zleceniodawcy.

Samoloty zostały zamówione początkowo 4 lata temu przez rosyjskiego przewoźnika Transaero, który zbankrutował w 2015 r.

Air Force używa dwóch wojskowych wersji B747-200B, które stają się maszyną Air Force One, gdy prezydent jest na pośladzie. Obie zbliżają się do kresu eksploatacji przez 30 lat. Przeprojektowanie długo potrwa, latem 2018 należy oczekiwać decyzji o uruchomieniu prac przy nich.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE