Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Kolejny chętny na Air Berlin

Bloomberg
Do grona zainteresowanych liniš lotniczš Air Berlin dołšczyła rodzinna firma logistyczna Zeitfracht zajmujšcš się transportem frachtu

„Chcielibyœmy zachować Air Berlin w całoœci w idealnych warunkach" — oœwiadczyła i dodała, że liczy na szybki dostęp do ksišg finansowych przewoŸnika, aby móc złożyć wišżšcš ofertę do 15 wrzeœnia.

Wœród kandydatów do przejęcia aktywów — zwłaszcza 140 samolotów i działek czasowych startów i lšdowań — drugiej linii lotniczej w Niemczech sš Lufgthansa, easyJet, Condor, biznesmeni-inwestorzy Hans Rudoft Wöhrl, Utz Claassen, Alexander Skora, Niki lauda, którego interesuje odzyskani linii Niki. Skora, który dotšd inwestował w nieruchomoœci i start-upy zamierza złożyć ofertę w ramach konsorcjum z inwestorami z Izraela, Kanady i USA, uważa, że Air Berlin powinien wrócić do swych korzeni przewoŸnika wakacyjnego i obsługiwać takie trasy jak na Majorkę.

Premier Północnej Nadrenii-Westfalii, Armin Laschet stwierdził, że uratowanie miejsc pracy odegra istotnš rolę w negocjacjach z kandydatami. — Naszym celem jest nie tylko rozmawianie o samolotach i slotach, ale również o ludziach i załodze -- powiedział po spotkaniu ze zwišzkowcami w przewoŸniku i z burmistrzem Berlina, Michaelem Müllerem.

Komisja Europejska zaaprobowała kredyt pomostowy 150 mln euro dla Air Berlin od niemieckiego rzšdu na 3 miesišce działalnoœci i wypłatę poborów dla 8 tys. pracowników. „Œrodki te pozwolš na uporzšdkowanš likwidację niewypłacalnej linii bez zbędnego wypaczania konkurencji" — stwierdziła Bruksela. Pienišdze wystarczš do połowy listopada, co oznacza, że zainteresowani powinni szybko uzgodnić decyzje dotyczšce podziału aktywów tej linii.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL