W letnim rozkładzie lotów prawie 100 tras z Katowic

aktualizacja: 27.03.2016, 11:55
W letnim rozkładzie lotów prawie 100 tras z Katowic
W letnim rozkładzie lotów prawie 100 tras z Katowic
Foto: Bloomberg

Z 36 połączeń regularnych oraz 60 czarterowych będą mogli korzystać pasażerowie Katowice Airport we wprowadzonym w nocy z soboty na niedzielę letnim rozkładzie lotów.

REDAKCJA POLECA

W letniej siatce połączeń z Katowic, która będzie obowiązywała do 29 października, przewidziano loty do 24 państw w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Północnej. Zarządzające katowickim lotniskiem Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze (GTL) prognozuje, że w tym roku obsłuży rekordowe 3,3 mln pasażerów w ruchu całkowitym, wśród nich ok. 1,2 mln w ruchu czarterowym.

W ruchu rozkładowym z Katowice Airport w sezonie lato 2016 będzie można polecieć do 16 państw. W siatce pojawią się trzy nowości. Największy bazowy przewoźnik w Katowicach, Wizz Air, uruchomi połączenie do Liverpoolu (pierwszy rejs 29 marca, loty we wtorki, czwartki i soboty) oraz do Alghero na Sardynii (rejsy w każdą sobotę od 18 czerwca do 17 września). Z kolei Ryanair od 2 maja do 24 października będzie latał w każdy poniedziałek na grecką wyspę Korfu.

W tym sezonie letnim osiem tras regularnych z Pyrzowic oferowanych będzie do Wielkiej Brytanii (Belfast, Birmingham, Bristol, Doncaster-Sheffield, Glasgow, Liverpoolu i na dwa londyńskie lotniska Stansted oraz Luton), pięć do Niemiec (Dortmund, Dusseldorf, Frankfurt, Frankfurt-Hahn, Kolonia-Bonn) i również pięć do Włoch (Alghero, Bolonia, Mediolan-Bergamo, Rzym-Ciampino, Neapol).

Trzy trasy regularne z Katowic powiodą do Norwegii (Bergen, Oslo-Torp, Stavanger), dwie do Holandii (Eindhoven i Maastricht-Aachen), po dwie do Szwecji (Malme, Sztokholm-Skavsta) i Grecji (Chania i Korfu), a po jednym kierunku do Hiszpanii (Barcelona), Irlandii (Dublin), na Cypr (Larnaka), Bułgarii (Burgas), Izraela (Tel-Awiw), Ukrainy (Kijów), Gruzji (Kutaisi) i Francji (Paryż-Beauvais). Wykonywane będzie też jedno połączenie krajowe do Warszawy.

W siatce czarterowej nowości będą cztery: hiszpańska Almeria i wyspa Minorka, grecka wyspa Evia oraz Punta Cana na Dominikanie. Ta ostatnia będzie pierwszym, dalekodystansowym kierunkiem czarterowym obsługiwanym z polskiego portu regionalnego. Inauguracyjny, bezpośredni rejs szerokokadłubowego, 285-miejscowego Boeinga 767-300 holenderskiej linii lotniczej TUIFly z Katowice Airport na Karaiby zaplanowano na 7 lipca.

KOMENTARZ DNIA

Żródło:

POLECAMY

KOMENTARZE