Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

LOT liczy straty po twardym lšdowaniu

Bombardiery Q400 to maszyny lubiane przez pasażerów (za komfort) i przewoŸników (za niskie koszty eksploatacji).
PAP
Nie sš jeszcze znane koszty œrodowego awaryjnego lšdowania bombardiera Q400 LOT. W maszynie lecšcej z Krakowa do Warszawy nie zablokowało się przednie podwozie.

Samolot "usiadł" na poduszce z piany. Przez dziesięć godzin wyłšczony był jeden z dwóch pasów startowych stołecznego portu. – Jest zbyt wczeœnie na oszacowanie kosztów œrodowego incydentu na Lotnisku Chopina, zwišzanych m.in. z uszkodzeniem i wyłšczeniem z ruchu samolotu, a także odwołaniem i przekierowaniem rejsów w zwišzku z zamknięciem lotniska oraz œwiadczeniami dla pasażerów, np. transportu zastępczego i noclegów. Na razie okolicznoœci zdarzenia sprawdza zarówno Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych, jak i wewnętrzny zespół LOT – powiedział "Rzeczpospolitej" Konrad Majszyk z Biura Prasowego LOT.

Strat nie oszacowało również warszawskie lotnisko, które skupiło się na możliwie najszybszym przywróceniu normalnych operacji lotniczych i oddaniu przewoŸnikom pasa startowego zablokowanego przez maszynę LOT. Samolot został podniesiony ...

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL