Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Lotnisko Chopina liczy na ponad 15,5 mln pasażerów w tym roku

Bloomberg
Warszawskie Lotnisko Chopina spodziewa się, że do końca tego roku odprawi ponad 15,5 mln pasażerów. W 2016 roku port obsłużył 12,8 mln pasażerów - poinformowało lotnisko w czwartkowym komunikacie.

W okresie od stycznia do końca listopada Lotnisko Chopina odprawiło 14,6 mln pasażerów. "Jest to liczba o ponad 23 proc. wyższa, niż w roku ubiegłym. Oznacza to, że już w drugim tygodniu grudnia możemy spodziewać się 15-milionowego pasażera, a na koniec roku łšczna liczba wszystkich odprawionych osób prawdopodobnie przekroczy 15,5 mln" - napisano w komunikacie.

Od poczštku roku w ruchu międzynarodowym podróżowało ok. 12 mln 664 tys. osób (wzrost o 20 proc.), a w ruchu krajowym 1 mln 967 tys. osób (wzrost o 54 proc.).

"Lotnisko Chopina ani na chwilę nie zwalnia tempa rozwoju. W grudniu otwarte zostało połšczenie PLL LOT do Berlina, Qatar Airways już wkrótce wprowadzi dodatkowš, drugš rotację do Dohy, a pod koniec roku Ural Airlines połšczy Warszawę z portem Moskwa Domodiedowo" – powiedział cytowany w komunikacie Hubert Wojciechowski, dyr. biura marketingu i PR Lotniska Chopina.

Dodał, że w przyszłym roku planowane sš połšczenia do Bordeaux, Norymbergi, Kowna czy Singapuru.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największe lotnisko w Polsce. Zarzšdza nim Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze".

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL