Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Polscy inżynierowie projektujš przełomowš sprężarkę

Fotorzepa, Krisztian Bocsi
Będziemy latać dalej, szybciej i taniej, dzięki przełomowemu typowi sprężarki do silników lotniczych, nad którym pracujš polscy instruktorzy - informuje pištkowy "Puls Biznesu".

W warszawskim centrum inżynieryjnym - Engineering Design Center (EDC) zespoły wykwalifikowanych ekspertów technicznych, zatrudnionych przez GE Company Polska oraz przez Instytut Lotnictwa, pracujš nad projektem innowacyjnej sprężarki, której wprowadzenie na rynek spowoduje, iż nowoczesne silniki turbinowe będš charakteryzowały się najlepszymi parametrami w swojej klasie - czytamy w "PB".

Dziennik informuje, że dzięki właœciwoœciom tej nowoczesnej sprężarki, "silnik będzie miał nawet o 15 proc. niższe zużycie paliwa i lepszy stosunek mocy do masy, co pozwoli na wydłużenie zasięgu samolot oraz skrócenie czasu przelotu. Wyposażone w nie maszyny będš mogły korzystać z krótszych pasów startowych, a mniejsze spalanie i wyższa niezawodnoœć sprawiš, że silnik będzie ekonomiczniejszy w użyciu".

Na koniec 2017 r. planowane jest uruchomienie pierwszego badawczego prototypu silnika oraz przebadanie jego osišgów. Spółka przewiduje zakończenie prac nad projektem na przełomie lat 2020-21 - informuje "PB".

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL