Gdzie zdeponować oszczędności na 12 miesięcy

aktualizacja: 13.09.2017, 19:12
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Średnie na rynku oprocentowanie wynosi 1,4 proc. w skali roku.

W sierpniu oprocentowanie 12-miesięcznej Nest Lokaty na Nowe Środki, oferowanej przez Nest Bank, wynosiło 2,5 proc. w skali roku, dziś jest to 2,45 proc. Jeżeli klient nie wpłaca na lokatę nowych środków, stawka spada do 1,2 proc. Minimalny wkład to 1 tys. zł.

Na drugim miejscu w zestawieniu najlepszych depozytów rocznych (kwota 10 tys. zł) znajduje się Lokata Cloud Idea Banku. Warunkiem otrzymania odsetek w wysokości 2,4 proc. jest utrzymanie 10 proc. wartości lokaty na Koncie Idealnym. Na lokatę przyjmowane są kwoty od 500 zł. Można ją otworzyć tylko w bankowości internetowej lub mobilnej.

2,3 proc. oferuje Toyota Bank. Depozyt Plus mogą otworzyć osoby posiadające w Toyota Banku konto osobiste. Minimalna wpłata to 5 tys. zł.

EKOlokata z Bonusem w BOŚ jest przeznaczona dla posiadaczy kont osobistych ze średnim miesięcznym saldem wynoszącym min. 10 proc. kwoty lokaty. Dodatkowym warunkiem jest przeprowadzanie (w czasie trwania lokaty) transakcji bezgotówkowych kartą debetową o wartości min. 300 zł miesięcznie. Minimalna wpłata to 1 tys. zł.

Z 1,8 do 2 proc. wzrosła stawka dla Lokaty na nowe środki w Credit Agricole. Oferta jest dostępna w placówkach bankowych i serwisie telefonicznym CA24.

Oprocentowanie nowych środków jest atrakcyjne także w Santander Consummer Banku (lokata internetowa) – wynosi 1,9 proc. Wystarczy zdeponować 1 tys. zł.

Osoby, które złożą wniosek o konto indywidualne w BGŻOptima, mogą otworzyć Lokatę Klasyczną ze stawką 1,8 proc. Minimalny wkład wynosi 1 tys. zł. Oferta jest dostępna online.

Getin Bank oferuje e-Lokatę Progresywną. Jej oprocentowanie w pierwszym miesiącu wynosi 0,7 proc. i rośnie do 3,3 proc. za ostatni miesiąc (średnio 1,7 proc. w skali roku).

Komentarz dnia
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE