Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lokaty i inwestycje

Gdzie zdeponować oszczędności na 12 miesięcy

Fotorzepa, Marta Bogacz
Œrednie na rynku oprocentowanie wynosi 1,4 proc. w skali roku.

W sierpniu oprocentowanie 12-miesięcznej Nest Lokaty na Nowe Œrodki, oferowanej przez Nest Bank, wynosiło 2,5 proc. w skali roku, dziœ jest to 2,45 proc. Jeżeli klient nie wpłaca na lokatę nowych œrodków, stawka spada do 1,2 proc. Minimalny wkład to 1 tys. zł.

Na drugim miejscu w zestawieniu najlepszych depozytów rocznych (kwota 10 tys. zł) znajduje się Lokata Cloud Idea Banku. Warunkiem otrzymania odsetek w wysokoœci 2,4 proc. jest utrzymanie 10 proc. wartoœci lokaty na Koncie Idealnym. Na lokatę przyjmowane sš kwoty od 500 zł. Można jš otworzyć tylko w bankowoœci internetowej lub mobilnej.

2,3 proc. oferuje Toyota Bank. Depozyt Plus mogš otworzyć osoby posiadajšce w Toyota Banku konto osobiste. Minimalna wpłata to 5 tys. zł.

EKOlokata z Bonusem w BOŒ jest przeznaczona dla posiadaczy kont osobistych ze œrednim miesięcznym saldem wynoszšcym min. 10 proc. kwoty lokaty. Dodatkowym warunkiem jest przeprowadzanie (w czasie trwania lokaty) transakcji bezgotówkowych kartš debetowš o wartoœci min. 300 zł miesięcznie. Minimalna wpłata to 1 tys. zł.

Z 1,8 do 2 proc. wzrosła stawka dla Lokaty na nowe œrodki w Credit Agricole. Oferta jest dostępna w placówkach bankowych i serwisie telefonicznym CA24.

Oprocentowanie nowych œrodków jest atrakcyjne także w Santander Consummer Banku (lokata internetowa) – wynosi 1,9 proc. Wystarczy zdeponować 1 tys. zł.

Osoby, które złożš wniosek o konto indywidualne w BGŻOptima, mogš otworzyć Lokatę Klasycznš ze stawkš 1,8 proc. Minimalny wkład wynosi 1 tys. zł. Oferta jest dostępna online.

Getin Bank oferuje e-Lokatę Progresywnš. Jej oprocentowanie w pierwszym miesišcu wynosi 0,7 proc. i roœnie do 3,3 proc. za ostatni miesišc (œrednio 1,7 proc. w skali roku).

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL