Lokaty i inwestycje

TOP 10 lokat bankowych na 6 miesięcy

Bloomberg
Średnie oprocentowanie najlepszych lokat sześciomiesięcznych zakładanych na kwotę 5 tys. zł wynosi zaledwie 2 proc. w skali roku.

Do momentu, w którym Rada Polityki Pieniężnej nie podwyższy stóp procentowych, deponenci nie mogą liczyć na dużo więcej. Banki wciąż mają w swoich zasobach sporo depozytów, w związku z czym niewiele z nich wychodzi poza szereg oferując konkurencyjne stawki.

Obecnie na tle rynku szczególnie wyróżnia się Nest Bank z Lokatą Witaj. Lokata rozszerzona niedawno o 6 miesięczny okres oszczędzania gwarantuje 4 proc. zysku w skali roku klientom, którzy założą rachunek osobisty i w ciągu 60 dni od otwarcia zaczną na niego przelewać wynagrodzenie w kwocie min. 2,5 tys. zł. Oferta przeznaczona jest wyłączna dla nowych klientów, w związku z czym depozyt otworzyć można tylko jeden raz. Minimalna kwota lokaty wynosi 2 tys. zł, maksymalna 10 tys. zł.

Na uwagę zasługuje również Lokata Cloud Idea Banku z oprocentowaniem 2,65 proc. w skali roku. Warunkiem uzyskania takiego oprocentowania jest utrzymanie przez cały okres trwania lokaty 10 proc. salda lokaty na rachunku osobistym otwartym w Idea Banku. Deponując więc 5 tys. zł, klient musi przez 6 miesięcy utrzymywać średniomiesięczne saldo rachunku na poziomie 500 zł. Minimalna kwota lokaty wynosi tylko 500 zł, maksymalna 1 mln zł.

Najlepszą trójkę zamyka BOŚ Bank z Ekolokatą SUPERprocentującą, która wypracuje odsetki na poziomie 2,05 proc. w skali roku. Dostępna jest dla klientów posiadających w BOŚ Banku konto osobiste wraz z aktywną kartą debetową. Minimalna kwota lokaty wynosi 1 tys. zł. Bank nie stawia jednak ograniczeń w kwocie maksymalnej jak i w liczbie otwieranych depozytów.

Do dziesiątki najlepszych lokat sześciomiesięcznych zaliczone zostały również: Lokata bonusowa Banku Zachodniego WBK z oprocentowaniem 1,90 proc. w skali roku, lokata Depozyt Plus Toyota Banku z odsetkami na poziomie 1,80% w skali roku, E-lok@ta Banku Pekao SA i Lokata standardowa zakładana przez Plusbank 24 dostępna w Plus Banku z zyskiem 1,70 proc. w skali roku, e-Lokata Tradycyjna Getin Banku z oprocentowaniem 1,65 proc. w skali roku, Lokata Lojalny Bank, którą założyć można w Banku Raiffeisen Polbank z zyskiem 1,60 proc. w skali roku oraz Lokata (na nowe środki) mBanku, Lokata Elastyczna 6M Banku BGŻOptima, Lokata na nowe środki dostępna w Orange Finanse, które gwarantują odsetki na poziomie 1,50 proc. w skali roku. Zestawienie zamyka Lokata terminowa Banku Credita Agricole otwierana w ramach Oferty na nowe środki z oprocentowaniem 1,40 proc. w skali roku.

Tylko trzy banki oferują oprocentowanie przekraczające 2 proc. w skali roku. Dodatkowo oszczędzający, by cieszyć się zyskami, których nie pochłonie inflacja muszą godzić się z tym, że będą zobowiązani do założenia rachunku osobistego lub spełnienia innych dodatkowych warunków stawianych przez bank. Decyzja o wyborze odpowiedniej dla siebie oferty nie należy więc do łatwych.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL