Niezłe odsetki tylko w promocjach

aktualizacja: 15.07.2017, 14:28
Foto: Bloomberg

Lokaty trzymiesięczne | Najlepiej, gdy jesteś nowym klientem zakładającym konto i deponującym stosunkowo niewielką kwotę

Średnie na rynku oprocentowanie lokat trzymiesięcznych wynosi teraz 1,3 proc. w skali roku. Duży wpływ na wysokość tej stawki mają oferty promocyjne. Pięć banków proponuje 3 proc. i więcej. Przeciętne oprocentowanie dziesięciu najlepszych na rynku depozytów trzymiesięcznych, uwzględnionych w naszym zestawieniu, wynosi aż 2,7 proc.

Najwięcej, 4 proc. w skali roku, dostaniemy w Plus Banku i Nest Banku. Nest Lokata Witaj jest jednak przeznaczona wyłącznie dla nowych klientów banku otwierających jednocześnie Nest Konto. Można ją założyć w ciągu 30 dni od otwarcia rachunku. Bank przyjmuje kwoty od 1 tys. do 10 tys. zł.

Artykuł dostępny w ramach oferty cyfrowej "Rzeczpospolitej"

Chcesz czytać więcej?
Zamów subskrypcję i czytaj bez ograniczeń!

  • E-wydanie "Rzeczpospolitej"
  • Aplikacja na smartfon i tablet
  • Dostęp do: Wydarzeń, Ekonomii, Prawa, Plusa Minusa w serwisie www.rp.pl
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE