Wysokie odsetki – jednorazowa zachęta

aktualizacja: 19.04.2017, 18:50
Foto: Bloomberg

Nawet 4 proc. w skali roku można dostać na lokacie trzymiesięcznej. Taką stawkę proponują dwa banki: Nest Bank i Plus Bank.

REDAKCJA POLECA
06.05.2017
Banki wolą wabić, niż premiować wytrwałych
04.05.2017
Najniższe oprocentowanie lokat w historii
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Pierwszy oferuje Nest Lokatę Witaj przeznaczoną tylko dla nowych klientów tej instytucji; warunkiem jest otworzenie Nest Konta. Z oferty można skorzystać w ciągu 30 dni od założenia konta osobistego. Bank przyjmuje kwoty od 1 tys. do 10 tys. zł.

W ofercie Plus Banku znajdziemy lokatę progresywną ze średnim oprocentowaniem w wysokości 4 proc. W pierwszym miesiącu odsetki są naliczane według stawki 3 proc., w drugim miesiącu – 4 proc., a w trzecim – 5 proc. W razie przedterminowego zerwania lokaty dostaje się odsetki za faktyczny okres oszczędzania. Jeden klient może założyć tylko jeden taki depozyt. Minimalny wkład to 1 tys. zł, maksymalny – 10 tys. zł.

W Idea Banku można liczyć na 3,5 proc. Oferta jest skierowana tylko do nowych klientów, którzy nie zawierali dotąd z bankiem umowy o produkt finansowy. Wielkość wkładu jest limitowana: od 1 tys. do 10 tys. zł. Jeden klient może mieć tylko jedną taką lokatę. Powinien ją założyć online.

Średnie oprocentowanie najlepszych na rynku lokat trzymiesięcznych wynosi obecnie 2,77 proc. w skali roku, a przeciętna na rynku stawka to 1,27 proc.

Komentarz dnia
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE