Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lokaty i inwestycje

Gdzie zdeponować oszczędności na pół roku

Fotorzepa/Marta
Najwyższa na rynku stawka to tylko 2,2 proc. w skali roku.

Najwyżej oprocentowany depozyt szeœciomiesięczny znajdziemy w ofercie Idea Banku. Jest to Lokata na Nowe Œrodki. Jej oprocentowanie wynosi 2,2 proc. w skali roku. Minimalny wkład okreœlono na 500 zł, maksymalny wynosi aż 1 mln zł. Jak sama nazwa wskazuje, zdeponować można tylko nowe œrodki, a nie te wycofane z innych rachunków w Idea Banku.

Dwie instytucje proponujš lokaty półroczne z odsetkami 2 proc. w skali roku. Oferta Nest Banku to Lokata na Nowe Œrodki. Wymagane jest założenie konta osobistego. Minimalna kwota lokaty wynosi 1 tys. zł, górny limit nie został wyznaczony.

Toyota Bank wymaga ulokowania minimum 5 tys. zł. Stawia także dodatkowy warunek: klient musi mieć konto osobiste w tym banku. Oferta jest dostępna online. Jedna osoba może otworzyć nawet 10 depozytów ze stawkš 2 proc. rocznie (po spełnieniu warunków).

BOŒ Bank przygotował szeœciomiesięcznš EKOlokatę SUPERprocentujšcš z odsetkami 1,95 proc. w skali roku. Oferta jest przeznaczona dla osób, które posiadajš lub założš konto w BOŒ Banku. Minimalna kwota lokaty wynosi 1 tys. zł (brak maksymalnej).

Getin Bank również oferuje depozyt półroczny z oprocentowaniem 1,95 proc. Przyjmuje kwoty od 500 zł (bez górnego limitu).

Œrednie oprocentowanie dziesięciu najlepszych lokat półrocznych wynosi 1,87 proc. w skali roku. Jest minimalnie niższe niż w lutym. Natomiast przeciętna na rynku stawka dla takiego terminu to 1,19 proc. Jak widać, dysproporcje w ostatnim czasie zmalały.

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL