Gdzie zdeponować oszczędności na pół roku

aktualizacja: 01.03.2017, 20:35

Najwyższa na rynku stawka to tylko 2,2 proc. w skali roku.

REDAKCJA POLECA

Najwyżej oprocentowany depozyt sześciomiesięczny znajdziemy w ofercie Idea Banku. Jest to Lokata na Nowe Środki. Jej oprocentowanie wynosi 2,2 proc. w skali roku. Minimalny wkład określono na 500 zł, maksymalny wynosi aż 1 mln zł. Jak sama nazwa wskazuje, zdeponować można tylko nowe środki, a nie te wycofane z innych rachunków w Idea Banku.

Dwie instytucje proponują lokaty półroczne z odsetkami 2 proc. w skali roku. Oferta Nest Banku to Lokata na Nowe Środki. Wymagane jest założenie konta osobistego. Minimalna kwota lokaty wynosi 1 tys. zł, górny limit nie został wyznaczony.

Toyota Bank wymaga ulokowania minimum 5 tys. zł. Stawia także dodatkowy warunek: klient musi mieć konto osobiste w tym banku. Oferta jest dostępna online. Jedna osoba może otworzyć nawet 10 depozytów ze stawką 2 proc. rocznie (po spełnieniu warunków).

BOŚ Bank przygotował sześciomiesięczną EKOlokatę SUPERprocentującą z odsetkami 1,95 proc. w skali roku. Oferta jest przeznaczona dla osób, które posiadają lub założą konto w BOŚ Banku. Minimalna kwota lokaty wynosi 1 tys. zł (brak maksymalnej).

Getin Bank również oferuje depozyt półroczny z oprocentowaniem 1,95 proc. Przyjmuje kwoty od 500 zł (bez górnego limitu).

Średnie oprocentowanie dziesięciu najlepszych lokat półrocznych wynosi 1,87 proc. w skali roku. Jest minimalnie niższe niż w lutym. Natomiast przeciętna na rynku stawka dla takiego terminu to 1,19 proc. Jak widać, dysproporcje w ostatnim czasie zmalały.

Komentarz dnia
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE