Gdzie warto ulokować oszczędności na trzy miesiące

aktualizacja: 07.01.2016, 21:00
Foto: Bloomberg

Najwyższe oprocentowanie oferowane teraz klientom deponującym pieniądze na trzy miesiące to 4 proc. w skali roku.

Tyle proponują dwa banki. Gdybyśmy ulokowali tam 5 tys. zł, to przez trzy miesiące zarobilibyśmy ponad 40 zł.

Nie uzyskamy jednak takich odsetek bez spełnienia dodatkowych warunków. Z oferty Idea Banku mogą skorzystać tylko nowi klienci, czyli tacy, którzy wcześniej nie zawierali z tą instytucją umowy o produkt finansowy. Minimalna kwota wkładu wynosi 1 tys. zł, maksymalna – 10 tys. zł. Jeden klient może mieć tylko jedną lokatę założoną na takich warunkach. Formalności trzeba załatwić online.

Artykuł dostępny w ramach oferty cyfrowej "Rzeczpospolitej"

Chcesz czytać więcej?
Uzyskaj dostęp do pełnych treści.

  • Wydanie elektroniczne "Rzeczpospolitej"
  • Aplikacja na smartfon i tablet
  • Dostęp do: Wydarzeń, Ekonomii, Prawa, Plusa Minusa w serwisie www.rp.pl
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE