Lokaty i inwestycje

10 najlepszych lokat na 3 miesiące. Marzec 2018

AdobeStock
Wśród lokat zakładanych na okres kwartału, znajdziemy najwięcej ofert, które pozwolą uchronić nasze oszczędności przed efektami rosnącej inflacji. Aż dwa banki wypłacają odsetki od depozytów na poziomie 4 proc. w skali roku, a trzy dadzą tylko o 0,5 pkt. proc. mniej.

W zestawieniu najlepszych lokat zakładanych na okres trzech miesięcy z wkładem 10 tys. zł najlepiej wypadają produkty od Nest Banku i PlusBanku: Nest Lokata Witaj i Lokata na Start (obie z oprocentowaniem 4 proc. w skali roku). Oferty dedykowane są nowym klientom otwierającym rachunek osobisty - Nest Konto w Nest Banku lub Konto Plus w PlusBanku. Na depozyty wpłacić można od 1 tys. do 10 tys. zł.

W Idea Banku, mBanku i BGŻOptima zarobić można 3,5 proc. odsetek w skali roku. Lokata 3,5% (mBank) oraz Lokata Bezkarna (BGŻOptima) oferowane są wyłącznie nowym klientom, którzy decydują się na założenie konta w danej instytucji. W przypadku Lokaty Happy od Idea Banku, wystarczy sam status nowego klienta, nie ma obowiązku zakładania rachunku oszczędnościowo - rozliczeniowego. Na depozyty w mBanku i Idea Banku wpłacić należy od 500 zł do maksymalnie 10 tys. zł. W BGŻOptima na Lokacie Bezkarnej zdeponować można więcej - do 20 tys. zł.

2,5 proc. odsetek w skali roku na lokacie trzymiesięcznej otrzymają nowi klienci Alior Banku, którzy zakładają Lokatę internetową. Minimalna wpłata wymagana przez bank, to 1 tys. zł. Suma promocyjnych depozytów, z których korzysta klient nie powinna przekraczać 200 tys. zł. 

Posiadacze Konta 360 z dostępem do aplikacji mobilnej Banku Millennium, mogą założyć Lokatę Mobilną z oprocentowaniem 2,25 proc. w skali roku. Na depozyt wystarczy wpłacić 500 zł. Maksymalny wkład nie może natomiast przekraczać 10 tys. zł.

Eurobank na Lokacie Nowe Środki oferuje 2 proc. zysku w skali roku. Na rachunek depozytu można wpłacić 200 zł, maksymalnie do 50 tys. zł. Produkt przeznaczony jest dla posiadaczy konta osobistego w tym banku.

Tyle samo oferuje Raiffeisen Polbank na Lokacie na Start. 2 proc. w skali roku zarobi każdy nowy klient, który otworzy konto osobiste i zdeponuje na lokacie od 3 tys. zł do 0,5 mln zł.

Odsetki poniżej 2 proc. w skali roku oferują: Toyota Bank na Lokacie Plus (1,65 proc; minimalna wpłata 5 tys. zł), Getin Bank na e- Lokacie Tradycyjnej (1,55 proc.; minimalna wpłata 500 zł), PKO BP na Lokacie na nowe środki (1,5 proc.; minimalna wpłata 1 tys. zł), Orange Finanse na Lokacie na nowe środki (1,5 proc.; minimalna wpłata 1 tys. zł), BGŻ BNP Paribas na Lokacie Promocyjnej (1,2 proc.; minimalna wpłata 1 tys. zł) oraz Credit Agricole na lokacie terminowej w Ofercie Mobilnej (1 proc.; minimalna wpłata 1 tys. zł). Żaden z banków nie stawia ograniczeń w maksymalnej kwocie wpłat i ilości zakładanych depozytów.

Jak wynika z naszego zestawienia, najkorzystniejsze oferty lokat zakładanych na trzy miesiące dedykowane są głównie nowym klientom decydującym się na założenie konta osobistego w danej instytucji lub osób deponujących nowe środki. Chcąc osiągnąć wyższe zyski należy się więc nastawić na całkowitą zmianę banku lub założenie dodatkowego rachunku. Nie zawsze jednak takiego rozwiązania należy się bać – może się bowiem okazać, że nowy ROR jest bardziej funkcjonalny i tańszy w obsłudze od tego, którego aktualnie jesteśmy posiadaczami.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL