Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lokaty i inwestycje

10 najlepszych lokat bankowych na 3 miesišce. Luty 2018 r.

AdobeStock
Klienci banków największy wybór w atrakcyjnie oprocentowanych depozytach majš wœród lokat kwartalnych. W lutowym zestawieniu dziesięciu najlepszych lokat na trzy miesišce z wkładem do 10 tys. zł odnotowaliœmy aż pięć instytucji, które gwarantujš oprocentowanie od 3,5 proc. do 4 proc. w skali roku.

4 proc. odsetek (w skali roku) osišgnšć mogš klienci Nest Banku i PlusBanku, którzy decydujš się na otwarcie konta bankowego. Nest Lokata Witaj i Lokata na Start wymagajš wkładów na poziomie od 1 tys. do 10 tys. zł.

Tylko o 0,5 pkt. proc. mniej (3,5 proc. w skali rok) zarobić można w mBanku, Idea Banku i w BGŻOptima. Ich produkty dedykowane sš nowym klientom. Na Lokatę 3,5% (mBank) i Lokatę Happy (Idea Bank) wpłacić należy od 500 zł do 10 tys. zł. BGŻOptima na Lokacie Bezkarnej daje szersze możliwoœci – maksymalna wpłata nie powinna przekraczać 20 tys. zł. Dodatkowym atutem tej ostatniej jest gwarancja wypłaty wypracowanych odsetek nawet w przypadku zerwania lokaty przed terminem.

2,5 proc. w skali roku nowym klientom wnioskujšcym o założenie 90-dniowej Lokaty internetowej oferuje Alior Bank. Minimalna kwota lokaty to 1 tys. zł. Bank w tym samym wariancie oferuje lokatę na pół roku - suma promocyjnych depozytów nie powinna jednak przekraczać 200 tys. zł. 

Bank Millenium ma specjalnš ofertę dla posiadaczy kont i użytkowników aplikacji mobilnej. Mogš oni założyć Lokatę Mobilnš z oprocentowaniem 2,25 proc. w skali roku. Na depozyt należy wpłacić minimum 500 zł, a maksymalny wkład nie może być wyższy niż 10 tys. zł.

Eurobank ma ofertę na nowe œrodki. Na Lokacie Nowe Œrodki zarobić można 2 proc. w skali roku. Na rachunek depozytu można wpłacić już 200 zł (maksymalnie 50 tys. zł). Oferta dedykowana jest posiadaczom rachunku osobistego.

2 proc. w skali roku oferuje również Raiffeisen Polbank. Na Lokacie na Start zdeponować można od 3 tys. zł do aż 0,5 mln zł. Depozyt dostępny jest dla osób które nie były wczeœniej klientami tej instytucji.

Lokata Plus w Toyota Banku generuje odsetki na poziomie 1,65 proc. w skali roku. Produkt dedykowany jest posiadaczom Konta Jedynego. Bank wymaga minimalnych wpłat na rachunek depozytu w wysokoœci 5 tys. zł.

W Getin Banku, na e- Lokacie Tradycyjnej, wypracować można 1,55 proc. odsetek w skali roku. Na depozyt należy wpłacić minimum 500 zł. Bank nie ogranicza maksymalnych wpłat.

Na 1,5 proc. zysku liczyć mogš klienci PKO BP i Orange Finanse deponujšcy nowe œrodki. Oba banki oczekujš minimalnych wpłat na poziomie 1 tys. zł, bez ograniczeń w liczbie i kwocie maksymalnej lokat.

Na Lokacie Promocyjnej w BGŻ BNP Paribas zarobić można 1,2 proc. odsetek w skali roku. Lokata oferowania jest posiadaczom rachunku osobistego. Minimalna wpłata wynosi 1 tys. zł.

Na końcu naszego zestawienia znalazła się lokata terminowa w Ofercie Mobilnej od Credit Agricole. Produkt gwarantuje 1 proc. zysku w skali roku. Minimalna wpłata 1 tys. zł.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL