Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lokaty i inwestycje

10 najlepszych lokat na 1 miesišc. Luty 2018

AdobeStock
W ramach lokat na jeden miesišc, banki najczęœciej oferujš poniżej 1 proc. zysku. Tak wynika z lutowego zestawienia dziesięciu najlepszych depozytów jednomiesięcznych z wkładem 5 tys. zł.

Najwyższe odsetki gwarantuje eurobank. Na Lokacie LOGujesz – LOKujesz oferuje oprocentowanie na poziomie 3,5 proc. w skali roku. Depozyt dostępny jest dla osób, które aktywujš aplikację eurobank mobile na swoim urzšdzeniu mobilnym. Na otwarcie lokaty klient ma siedem dni od momentu zainstalowania apki na telefonie. Minimalna wpłata to 200 zł. Maksymalnie na lokacie znaleŸć się może 10 tys. zł. Bank wymaga dostępu do rachunku bankowego w tej instytucji.

Atrakcyjny zysk osišgnšć można również w Idea Banku - 3 proc. w skali roku na Lokacie Happy. Produkt dedykowany jest nowym klientom, którzy dokonajš wpłaty w kwocie od 500 zł do 10 tys. zł. Aby skorzystać z oferty nie trzeba zakładać konta.

O połowę mniej odsetek (1,5 proc. w skali roku) wypracuje EnveloLokata Mobilna w EnveloBanku. To cyfrowy odpowiednik Banku Pocztowego. Warunkiem założenia lokaty jest posiadanie konta osobistego i wpłata minimum 500 zł. Maksymalny wkład bez ograniczeń.

Oprocentowanie na poziomie 1,4 proc. w skali roku oferuje PlusBank. Odsetki na takš skalę otrzymajš osoby, które dysponujš kontem bankowym Plus Banku i zakładajš lokatę przez bankowoœć elektronicznš lub mobilnš. Na rachunek lokaty wpłynšć powinien minimum 1 tys. zł. Nie ma ograniczeń w kwocie maksymalnej.

1,3 proc. w skali roku daje Nest Bank na Nest Lokacie z kontem (wymóg posiadania rachunku). Bank wyznacza minimalnš wpłatę na lokatę na poziomie 1 tys. zł, nie ogranicza za to kwoty maksymalnej.

Posiadacze rachunku w Banku Zachodnim WBK mogš z poziomu bankowoœci internetowej, założyć e-lokatę z oprocentowaniem 1 proc. w skali roku. Wymagana minimalna wpłata, to 1 tys. zł, bez górnej granicy.

Lokata Standardowa w Raiffeisen Polbank również gwarantuje 1 proc. odsetek. Minimalna wpłata na rachunek depozytu wynosi 3 tys. zł. Bank nie stawia ograniczeń kwocie maksymalnej. W wariancie standardowym nie zobowišzuje również do zakładania konta.

Aż cztery banki oferujš 0,7 proc. odsetek w skali roku: Credit Agricole na lokacie terminowej w Ofercie Mobilnej, Deutsche Bank na standardowym depozycie zakładanym przez bankowoœć elektronicznš db easyNET oraz PKO BP i Inteligo w kanałach zdalnych IKO. Minimalna wpłata to 1 tys. zł (oprócz Deutsche Banku, który wymaga 2 tys. zł). W przypadku Credit Agricole, nie ma ograniczenia w kwocie lokaty, ani w liczbie lokat, które klient może założyć w Ofercie Mobilnej. Podobnie jest w pozostałych bankach.

0,65 proc. odsetek w skali roku dostępne jest na Lokacie Standardowej w Getin Banku. Minimalna wpłata wynosi 500 zł.

Nieco mniej oferuje Bank Pekao SA na Lokacie Mobilnej. Z końcem stycznia, bank obniżył możliwe do osišgnięcia odsetki na tym depozycie z 0,8 proc. do 0,6 proc. w skali roku. Wymagana wpłata to minimum 1 tys. zł.

Tyle samo – 0,6 proc. w skali roku – dajš: Bank BGŻ BNP Paribas na lokacie Pl@net oraz Bank Millennium na depozycie Millenet. Obie lokaty wymagajš dostępu do bankowoœci elektronicznej danego banku. Na pierwszš lokatę wpłacić należy minimum 1 tys. zł, na drugš wystarczy 500 zł.

Według naszego zestawienia najlepszych lokat na krótki – jednomiesięczny – okres, najmniej zarobić można w Banku Ochrony Œrodowiska i Toyota Banku – zaledwie 0,5 proc. w skali roku.

Œrednie oprocentowanie wszystkich lokat jednomiesięcznych wybranych z ofert banków wyniosło w lutym 0,95 proc., to najniższy poziom notowany na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL