Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Festiwal fantastyki: Polcon, czyli fantastyczne światy

materiały prasowe
To najważniejszy polski festiwal fantastyki, organizowany od 1985 roku w różnych miejscowoœciach. Teraz, od 18 do 22 sierpnia zagoœcił – po raz drugi zresztš – we Wrocławiu.

Festiwal miłoœników wszelakich odmian fantastyki ma w tym roku niezwykle bogaty program, obejmujšcy literaturę, film, multimedia, gry planszowe, komputerowe i zagadnienia naukowe, od archeologii do psychologii i fizyki.

We wrocławskiej Hali Stulecia, gdzie rozlokował się Polcon, dominuje jednak literatura. Międzynarodowy charakter nadaje mu Eurokonferencja. Jej goœćmi sš znakomici autorzy, choćby legenda literackiego horroru Jack Ketchum, którego Stephen King nazwał "najstraszniejszym facetem w Ameryce”, autor powieœci i opowiadań, m.in. "Dziewczyna z sšsiedztwa”, "Straceni”, " Red”, "Królestwo spokoju”.

 

Przyjechał też Edward Lee – specjalista od prozy ekstremalnej, autor kilkudziesięciu ksišżek z gatunku horroru. Do tej pory w Polsce ukazały się trzy jego powieœci: "Sukkub”, "Ludzie z bagien”, "Golem” oraz kilka opowiadań. Obecnie Lee prób...

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL