Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Linie lotnicze i lotniska

Tunezja nie dla Emirates

Materiały promocyjne
Tunezja zawiesiła wszystkie loty linii lotniczej Emirates do Tunisu, po tym jak w ubiegłym tygodniu przewoŸnik objšł Tunezyjki zakazem podróżowania na pokładzie swoich samolotów

Tunezyjska kancelaria prezydencka powiadomiła, że linia Emirates uzasadniła decyzję względami bezpieczeństwa. Zjednoczone Emiraty Arabskie twierdzš, że majš informacje o planowanych atakach terrorystycznych, które miałyby przeprowadzić Tunezyjki bšdŸ kobiety posiadajšce tunezyjski paszport.

Minister spraw zagranicznych ZEA Anwar Gargasz napisał na Twitterze, że zakaz jest czasowy, a jego wprowadzenie podyktowane jest względami bezpieczeństwa.

Zakaz wywołał sprzeciw tunezyjskich organizacji bronišcych praw człowieka i partii politycznych. Na poniedziałek zaplanowano demonstrację przed ambasadš ZEA w Tunisie.

W zwišzku z zakazem w pištek wezwano ambasadora ZEA w Tunezji. Szef tunezyjskiego MSZ Chemais Dżinawi stwierdził w radiowym wywiadzie, że ZEA powinny przeprosić za nałożony zakaz podróżowania, o którym nie powiadomiono Tunezji.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL