Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Linie lotnicze i lotniska

Ryanair: Strajk wywołał tylko opóźnienia

AFP
Z powodu ostrzegawczego strajku pilotów Ryanaira, przeprowadzonego dzisiaj w Niemczech, opóŸnionych było 9 z 36 porannych lotów, ale żadnego z nich nie odwołano - poinformowała firma

Zarzšd Ryanaira przeprosił jednoczeœnie pasażerów za niedogodnoœci, zaznaczajšc, że akcja strajkowa była "zbędna" i wzięło w niej udział tylko niewielu pilotów.

Był to pierwszy strajk w liczšcej ponad 30 lat historii Ryanaira ("W pištek strajk ostrzegawczy pilotów Ryanaira"). Zorganizował go niemiecki zwišzek zawodowy pilotów VC (Vereinigung Cockpit), któremu irlandzki przewoŸnik zaproponował podjęcie negocjacji płacowych 5 stycznia we Frankfurcie nad Menem, ale nie zgodził się na przedstawiony przez zwišzkowców skład ich delegacji, co oburzyło pilotów. Deklarujš oni, że nie pozwolš pracodawcy, by sam wybierał swych rozmówców.

W Irlandii spotkajš się 3 stycznia przedstawiciele Ryanair i tamtejszego zwišzku zawodowego Impact Trade Union. Dopiero w rezultacie silnego nacisku przewoŸnik uznał na piœmie Impact za reprezentanta interesów pilotów, co jest według zwišzkowców historycznym sukcesem. Wczeœniej Ryanair zasadniczo odmawiał traktowania zwišzków zawodowych jako przedstawicielstwa pracowników.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL