Linie lotnicze i lotniska

Kreml odblokowuje loty do Egiptu. Na początek - do Kairu

Władimir Putin odwiedził Kair, by uzyskać zgodę prezydenta Sissiego na korzystanie przez rosyjskie samoloty wojskowe z egipskich lotnisk wojskowych
AFP
Po dwóch latach przerwy z Rosji znów mają latać samoloty do Kairu. Zapowiedział to prezydent Władimir Putin w czasie swojej wizyty w Egipcie. Rejsy czarterowe do kurortów turystycznych nadal będą wstrzymane

Putin powiedział po spotkaniu z prezydentem Egiptu Abdel Fatah el-Sissim, że Rosja zezwoli na loty do Kairu - informuje agencja Bloomberg.

Przypomnijmy, wszystkie połączenia lotnicze między Rosją a Egiptem zostały zawieszone po tym, jak w 2015 roku w wyniku zamachu w powietrzu doszło do katastrofy samolotu linii Metrojet, wiozącego pasażerów z Szarm el-Szejk do St. Petersburga. Zginęło ponad 220 ludzi.

- Egipt dużo zrobił, by poprawić bezpieczeństwo na lotniskach, a Rosja chce podpisać porozumienie wznawiające loty - mówił Putin. Zakaz nie zostanie jednak zniesiony całkowicie, samoloty nadal nie będą mogły latać do Hurghady i Szarm el-Szejk.

Minister transportu Rosji Maksym Sokołow zapowiada, że pierwsze rejsy do Kairu będą mogły się odbyć najprawdopodobniej w lutym 2018 roku i dodaje, że aby połączenia czarterowe do kurortów nad Morzem Czerwonym mogły zostać przywrócone, należy zrobić jeszcze więcej w dziedzinie zapewnienia bezpieczeństwa.

Przed wprowadzeniem zakazu lotów do Egiptu przyjeżdżało rocznie około 3 milionów Rosjan.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL