Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Linie lotnicze i lotniska

Wrocław - szybkim autobusem na lotnisko

materiały prasowe
Od dzisiaj między Dworcem Wrocław a Portem Lotniczym Wrocław kursujš autokary Polbus PKS. Jadš buspasami a po drodze zatrzymujš tylko raz, na placu Dominikańskim, dzięki temu podróż jest szybka

Polbus PKS połšczył lotnisko i dworzec przy ul. Suchej. W pierwszy kurs WRO Airport Express wyruszył o godzinie 12.00 spod wrocławskiego terminalu.

- Nowe połšczenie to œwietna informacja dla pasażerów z Wrocławia, ale i spoza miasta, a nawet z dalszych regionów Polski. Po dojechaniu na dworzec autobusowy czy PKP, mogš bowiem ruszyć na lotnisko – wyjaœnia prezes portu lotniczego Dariusz Kuœ.

Pierwszego dnia przejazdy były darmowe. W kolejne dni bilet będzie kosztował 10 złotych. Podróżni mogš go kupić w całodobowym punkcie na Dworcu Wrocław, u kierowców WRO Airport Express (możliwa płatnoœć gotówkš lub kartš) i na stronie www.polbus.pl. Za bagaż nic się nie płaci. Na trasie jeżdżš mercedesy Tourino z darmowym WiFi na pokładzie. Bilety na WRO Airport Express ze specjalnš zniżkš będš mogli kupić także pasażerowie podróżujšcy partnerskimi œrodkami komunikacji.

- WRO Airport Express to połšczenie uruchamiane przez Polbus we współpracy z wybranymi przewoŸnikami kolejowymi i autobusowymi jeżdżšcymi po Dolnym Œlšsku. Pasażer, który do Wrocławia dotrze np. pocišgiem Kolei Dolnoœlšskich lub autobusem PKS Wołów, będzie mógł nabyć bilet na nowe połšczenie z 10-procentowš zniżkš – wyjaœnia prezes Polbus-PKS Krzysztof Balawejder.

Autokary kursujš œrednio co 50 minut. Pierwszy z Dworca Wrocław odjeżdża o godz. 3.20, a ostatni o godz. 23.30. Z lotniska pierwszy rejs planowany jest na godz. 4.10, ostatni - w kierunku centrum - na 1.00. Œredni czas przejazdu to 30 minut.

Na wrocławskie lotnisko można również dojechać komunikacjš miejskš - autobusem linii 106 lub nocnš liniš 206. Pasażerowie korzystajšcy z własnego transportu majš do dyspozycji parkingi tuż przy terminalu. W przyszłym roku do użytku zostanš oddane dodatkowe miejsca postojowe. Podróżni korzystajšcy z pojazdów z Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych Vozilla, mogš za darmo parkować na parkingu VIP, zlokalizowanym najbliżej terminalu.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL