Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Linie lotnicze i lotniska

ULC: Ryanair Sun nie ma jeszcze certyfikatu

archiwum prywatne, Filip Frydrykiewicz F.F. Filip Frydrykiewicz
Nowa czarterowa linia lotnicza, która ogłosiła właœnie, że szuka w Polsce załóg, jakie chce zatrudnić wiosnš przyszłego roku, nie ma Certyfikatu PrzewoŸnika Lotniczego (AOC) - ogłosił Urzšd Lotnictwa Cywilnego

Spółka Ryanair Sun nie posiada Certyfikatu PrzewoŸnika Lotniczego (AOC) wydanego przez prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego - poinformowała rzeczniczka ULC Karina Lisowska. Trwa ocena formalna dokumentacji przedstawionej przez spółkę.

Ryanair w œrodowym komunikacie poinformował, że należšca do irlandzkiej grupy Ryanair nowa linia czarterowa Ryanair Sun rozpocznie loty od sezonu letniego 2018 r. Dyrektor Ryanair Sun Michał Kaczmarzyk, cytowany wówczas w komunikacie powiedział, że "rozpoczynamy rekrutację do Ryanair Sun, nowej linii czarterowej z polskim certyfikatem AOC".

"Spółka Ryanair Sun SA nie posiada Certyfikatu PrzewoŸnika Lotniczego (AOC) wydanego przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Decyzja w tej sprawie zostanie wydana, jeżeli spółka spełni wszystkie wymagane prawem warunki" - przekazała w pištek Lisowska.

Wyjaœniła, że spółka wystšpiła ze stosownym wnioskiem do prezesa Urzędu. "Aktualnie trwa ocena formalna dokumentacji przedstawionej przez spółkę" - dodała.

Przypomniała, że zgodnie z prawem proces certyfikacji składa się z następujšcych etapów: "złożenia wniosku, jego oceny, kontroli oraz wydania decyzji, o której mowa w art. 161 ust. 8 ustawy Prawo Lotnicze, w zależnoœci od wyników przeprowadzonego procesu certyfikacji".

"Zgodnie z obowišzujšcym stanem prawnym podjęcie i wykonywanie działalnoœci gospodarczej w zakresie przewozów lotniczych wymaga ponadto uzyskania wydawanej przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego koncesji. Koncesja wydawana jest na wniosek zainteresowanego przedsiębiorcy, a jednym z warunków jej wydania jest posiadanie ważnego Certyfikatu AOC" - podkreœliła rzeczniczka ULC.

Ryanair Sun w œrodowym komunikacie poinformował, że rozpocznie operacje lotnicze w sezonie letnim 2018 r. oferujšc loty czarterowe pięcioma samolotami Boeing 737-800, które majš bazować w Warszawie na Lotnisku Chopina, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu. Ryanair Sun ma oferować usługi czarterowe polskim touroperatorom.

W roku 2019 we flocie przewoŸnika ma się znaleŸć 15 samolotów B737-800, a w 2020 r. 25 maszyn

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL