Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Linie lotnicze i lotniska

Lotnisko we Wrocławiu - sześć razy Baltona

Projekty sklapów przygotowała londyńska pracownia The Design Solution. Ma ona nawišzywać do elementów architektury Wrocławia
materiały prasowe
Baltona otworzy szeœć sklepów na wrocławskim lotnisku. To rezultat konkursu rozstrzygniętego przez Port Lotniczy Wrocław. Pierwsze otwarcia zaplanowano na grudzień

Baltona S.A. jest jednym z największych operatorów sklepów wolnocłowych na lotniskach regionalnych w Polsce. Do maja 2018 roku uruchomi szeœć lokali w Porcie Lotniczym Wrocław – pięć w hali odlotów i jeden w strefie ogólnodostępnej - zapowiada w komunikacie.

- Port Lotniczy Wrocław jest jednym z najszybciej rozwijajšcych się lotnisk w Polsce. Baltona wygrała konkurs i została wybrana, ponieważ spełniła wszystkie warunki i zapewniła wdrożenie oczekiwanych przez nas standardów obsługi pasażerów, co jest dla nas bardzo ważne – mówi cytowany w komunikacie lotniska jego prezes Dariusz Kuœ.

Umowa została podpisana na pięć lat. Baltona zajmie 740 mkw. w hali odlotów Schengen. W największym lokalu będzie sprzedawać jedzenie, perfumy, kosmetyki, alkohol i wyroby tytoniowe. Nowoœciš będzie Spirit of Poland, czyli sklep specjalizujšcy się w polskich produktach regionalnych. Firma otworzy również Fashion Boutique z ubraniami i biżuteriš i Zoom, w którym pasażerowie będš mogli kupić ksišżki i gazety.

To nie koniec. W hali odlotów non-Schengen (dostępnej dla podróżnych po przejœciu kontroli paszportowej) Baltona uruchomi całkowicie nowy 20-metrowy lokal z produktami które suię najlepiej sprzedajš. Z kolei w sklepie Landside Boutique o powierzchni 86 mkw. będš między innymi perfumy, kosmetyki, ubrania.

- Postanowiliœmy przywrócić "dwie ceny", co podkreœla zalety sklepów wolnocłowych i na pewno zostanie entuzjastycznie przyjęte przez pasażerów - wyjaœnia prezes Baltony Piotr Kazimierski, cytowany w komunikacie.

Nowe sklepy powstanš w miejscu dwóch lokali Heinemann Duty Free&Travel Value (jeden proponował perfumy i kosmetyki, drugi alkohol i wyroby tytoniowe), Virgin (ksišżki, płyty, filmy), Emanuel Berg (oferta modowa), S&A Jewellery Design (biżuteria). Pasażerowie nadal będš mogli zrobić zakupy w sklepie Polski Folk z pamištkami.

Port Lotniczy Wrocław ma około 4 tys. mkw. powierzchni komercyjnej (sale konferencyjne, galeria handlowa, gastronomia itd.). We wrzeœniu 2017 roku z jego usług skorzystało 293 tys. pasażerów.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL