Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Linie lotnicze i lotniska

Sprint Air wylatuje z Radomia

Materiały promocyjne
Ostatni raz pasażerowie polecš dziœ z radomskiego lotniska do Gdańska, Lwowa i Pragi. Linia lotnicza Sprint Air kończy tam działalnoœć

Port zapewnia, że negocjuje z nowym operatorem i obiecuje atrakcyjnš siatkę połšczeń. Współpraca ze Sprint Airem trwała półtora roku. PrzewoŸnik latał z Radomia niedużymi, 33-miejscowymi saabami 340.

Teraz, jak mówi Kajetan Orzeł, rzecznik spółki Port Lotniczy Radom, pora na większe maszyny. Zapewnia on, że dobiegajš końca rozmowy z innym przewoŸnikiem, który wkrótce będzie latał z Radomia. Na razie nie chce jednak podać jego nazwy.

Według Orła samoloty muszš być większe, żeby radomskie lotnisko sprostało ogromnemu zainteresowaniu podróżami mieszkańców Mazowsza i województwa Œwiętokrzyskiego. Jego zdaniem radomianie chcš, by lotnisko działało. Oczekujš, że albo samorzšd, albo państwo zainwestujš w port, by rozwinšć jego działalnoœć. Inaczej zmarnujš się pienišdze już wydane na ten port. Dotšd przedsięwzięcie pochłonęło prawie 130 milionów złotych.

Wczeœniej z radomskim portem cywilnym współpracowali narodowi przewoŸnicy Czech i Łotwy. Nie było jednak chętnych na ich loty więc się wycofali.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL