Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Linie lotnicze i lotniska

Czaszka w bagażu na lotnisku

Pixabay
Podczas rutynowej kontroli na lotnisku Szczecin Goleniów natrafiono w jednej z walizek na ludzkš czaszkę. Właœcicielce bagażu za brak odpowiednich pozwoleń grozi nawet do dwóch lat więzienia

Po przeœwietleniu bagażu za pomocš urzšdzenia RTG czaszkę zobaczyli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie. Fizyczna kontrola bagażu potwierdziła jego zawartoœć – podaje Izba Skarbowa w Szczecinie.

Właœcicielkš bagażu okazała się obywatelka Danii. Walizka została zagubiona przez linie lotnicze w trakcie podróży i dotarła na lotnisko w Goleniowie jako bagaż zaginiony.

Kobieta po odbiór bagażu musiała zgłosić się osobiœcie. Okazało się, że przyjechała do Polski odwiedzić córkę, studiujšcš stomatologię na szczecińskiej uczelni medycznej. Nie posiadała jednak stosownych dokumentów zezwalajšcych na przywóz szczštków ludzkich do Polski.

Goleniowscy policjanci potwierdzili autentycznoœć ludzkiej czaszki, sporzšdzili protokół z jej zatrzymania i przejęli sprawę wraz z nietypowym bagażem do dalszego postępowania.

Z informacji Izby wynika, że aby przywieŸć do kraju zwłoki lub ludzkie szczštki trzeba mieć odpowiednie zaœwiadczenie polskiego konsula. W przypadku jego braku, przywożšcy podlega grzywnie, karze ograniczenia wolnoœci albo pozbawienia wolnoœci do dwóch lat.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL