Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Linie lotnicze i lotniska

Wizz Air wchodzi mocniej do Wrocławia

materiały prasowe
Na wrocławskim lotnisku Wizz Air postawi drugiego airbusa A320, by od marca przyszłego roku uruchomić cztery nowe trasy

Wizz Air zamierza latać z Wrocławia do Bazylei (wtorek, czwartek, sobota), Göteborga (poniedziałek, pištek), Kutaisi (wtorek, sobota) i Porto (wtorek, sobota) oraz zwiększyć liczbę operacji, dodajšc 16 lotów tygodniowo do już istniejšcych połšczeń do Londynu, Eindhoven, Lwowa i Rejkiawiku.

Jak obliczył, w 2018 roku, będzie miał tygodniowo 800 tysięcy miejsc we wrocławskiej siatce połšczeń, czyli o 60 procent więcej niż w tym roku. Od stycznia Wizz Air przewiózł 310 tysięcy pasażerów z i do Wrocławia, co stanowi wzrost o 29 procent w porównaniu z tym samym okresem 2016 roku. Wraz z ogłoszonymi dzisiaj czterema nowymi trasami będzie oferował z Wrocławia loty w 15 kierunkach.

- Wybraliœmy kierunki atrakcyjne turystycznie, ale również ważne dla kontaktów biznesowych, na przykład chodzi o lot do siedziby firmy Volvo w Szwecji, która ma również swš fabrykę we Wrocławiu - mówi członek zarzšdu ds. marketingu w Wizz Air Johan Eidhagen. - Umieszczenie drugiego samolotu na lotnisku we Wrocławiu podwoi liczbę członków naszego zespołu w tutejszej bazie i spowoduje rozwój naszej oferty lotów o 60 procent na Dolnym Œlšsku. Jesteœmy przekonani, że nasze cztery nowe trasy szybko zyskajš popularnoœć, a więcej połšczeń spowoduje zwiększenie ruchu turystycznego na Dolnym Œlšsku, pozytywnie wpływajšc na lokalnš gospodarkę.

Jednoczeœnie Wizz Air podkreœla w komunikacie prasowym silny rozwój na pozostałych lotniskach w Polsce. W tym roku dysponuje w sumie 9 mln miejsc w samolotach na 160 trasach z oœmiu portów, czyli o 16 procent więcej, liczšc rok do roku.

Wraz z nowym samolotem we wrocławskiej flocie, Wizz Air w Polsce będzie dysponować od marca 2018 roku 25 samolotami i zatrudniać ponad 900-osobowš załogę.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL