Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Linie lotnicze i lotniska

Udany sierpień na wrocławskim lotnisku

materiały prasowe
W sierpniu Port Lotniczy Wrocław obsłużył 305,8 tysišca pasażerów. To o 21,8 procent więcej niż w sierpniu 2016 roku. W szczycie sezonu wakacyjnego samoloty do Malagi, Alicante i na Teneryfę wypełnione były prawie w 100 procentach
W sierpniu Port Lotniczy Wrocław odnotował wzrosty we wszystkich segmentach ruchu. Ogromnš popularnoœciš cieszyły się połšczenia niskokosztowe, które wybrało o 22,7 procent więcej pasażerów, a także loty do największych europejskich hubów przesiadkowych (tu wzrost również wyniósł 22,7 procent). Sierpień przyniósł duży wzrost liczby podróżnych wybierajšcych loty czarterowe - było ich więcej aż o 19,8 procent. W sumie od stycznia do sierpnia tego roku z usług wrocławskiego lotniska skorzystało 1,9 miliona podróżnych. To o ponad 313 tysięcy więcej niż w tym samym okresie rok wczeœniej. - Wszystko wskazuje, że na koniec tego roku osišgniemy prognozowany wynik 2,8 miliona pasażerów, a być może nawet go przekroczymy – mówi cytowany w komunikacie lotniska jego prezes Dariusz Kuœ. – Sprzyja temu siatka połšczeń, w której do dyspozycji podróżnych jest rekordowa liczba, prawie 70 kierunków. Przyczyni się do tego również rekordowy zimowy rozkład, w którym znajdzie się wiele nowych kierunków, z Zurychem linii Swiss na czele.

Pełne samoloty

Sierpień przyniósł duży wzrost liczby pasażerów korzystajšcych z połšczeń na południe Europy, które sš realizowane głównie przez Ryanaira i Wizz Aira. Szczególnie wypełnione sš samoloty do Hiszpanii, Grecji i Portugalii. W wypadku Malagi, Alicante i Teneryfy œrednie wypełnienie wyniosło 97 procent, a Lizbony i Chanii 96 procent.
Od paŸdziernika z Wrocławia będzie można polecieć między innymi na Sycylię i do Neapolu. Wœród tanich połšczeń cały czas dużš popularnoœciš cieszš się loty do Wielkiej Brytanii. W sierpniu wypełnienia samolotów lecšcych do Shannon i Glasgow wyniosły œrednio 96 procent. Od jesieni będzie można polecieć również na lotnisko Leeds/Bradford oraz do Edynburga.

Więcej pasażerów biznesowych

W sierpniu wzrosło zainteresowanie podróżnych międzynarodowymi lotami przewoŸników regularnych, w tym nowym połšczeniem do Tel Awiwu (83 procent wypełnienia). Bardzo dobre wyniki notujš również rejsy do Frankfurtu nad Menem (84 procent). Od sezonu zimowego Lufthansa zwiększy liczbę rejsów na tej trasie do czterech dziennie. Już w paŸdzierniku siatka połšczeń poszerzy się o także o Zurych (Swiss Air Lines). "To długo wyczekiwane połšczenie, o które zabiegało lotnisko. Czekali na nie przedstawiciele wielu międzynarodowych firm, między innymi Credit Suisse, UBS, które majš swoje siedziby i oddziały na Dolnym Œlšsku lub w sšsiednich regionach" - czytamy w komunikacie. W sierpniu wzrost odnotowały także połšczenia krajowe – o 22,7 procent. Wcišż niesłabnšcš popularnoœciš cieszš się loty linii Ryanair na lotnisko im. Chopina w Warszawie, z których możemy korzystać aż trzy razy dziennie (wzrost o 50,9 procent). W sierpniu przez lotnisko przewinęło się też ponad 11 tys. więcej, w porównaniu z ubiegłym rokiem, klientów biur podróży, podróżujšcych samolotami czarterowymi.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL