Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Linie lotnicze i lotniska

Wizz Air z Gdańska ruszy zimš do Wilna i Lizbony

materiały prasowe
Wizz Air zapowiedział umieszczenie na lotnisku w Gdańsku od grudnia szóstego samolotu. Zamierza uruchomić stšd dwa nowe kierunki - do Wilna i Lizbony
Zwiększy też liczbę operacji dodajšc stopniowo 22 loty tygodniowo na dziewięciu popularnych trasach. W 2018 roku będzie więc oferował w sumie ponad 3 miliony miejsc w samolotach latajšcych z Gdańska. To o 26 procent więcej niż w tym roku. Gdańsk to jedno z pierwszych miast, w których linia Wizz Air rozpoczęła swojš działalnoœć w 2004 roku przypomina przewoŸnik. Od tego czasu ponad 14 mln pasażerów skorzystało z jego usług na trasach w gdańskiej siatce połšczeń. A w pierwszych siedmiu miesišcach 2017 roku, Wizz Air przewiózł tu ponad 1,2 mln pasażerów, co daje wzrost o 7 procent w porównaniu z okresem od stycznia do lipca w 2016 roku. Wraz z ogłoszonymi dzisiaj nowymi połšczeniami do Wilna i Lizbony, Wizz Air będzie oferować 32 kierunki z Gdańska. Samoloty do Wilna latać będš od 21 grudnia trzy razy w tygodniu: we wtorek, czwartek i sobotę. Do Lizbony natomiast wystartujš 23 grudnia i będš miały w tygodniu dwa rejsy, we wtorek i sobotę.
Więcej lotów niż dotychczas będzie do: Sztokholmu Skavsta, Oslo Torp, Bergen, Eindhoven, Malmö, Turku, Hamburga, Göteborga i Rejkiawiku. Wraz z nowym samolotem w gdańskiej flocie, Wizz Air w Polsce będzie dysponować 23 samolotami do końca 2017 roku zatrudniajšc ponad 850-osobowš załogę. Wizz Air oferuje aktualnie 153 trasy z oœmiu lotnisk w Polsce.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL