Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Linie lotnicze i lotniska

LOT już w Singapurze

materiały prasowe
Pierwszy samolot LOT-u, Boeing 787, wylšdował w Singapurze po godzinie 17 czasu lokalnego. Połowa pasażerów to Czesi, Francuzi, Holendrzy, Niemcy, Węgrzy i Chorwaci

Obcokrajowcy specjalnie przylecieli do Warszawy, żeby skorzystać z połšczenia do Singapuru. Lot trwał 12 godzin, samolot pokonał dystans około 9,5 tys. kilometrów i wylšdował na lotnisku Changi.

Na lotnisku w Singapurze odbyło się uroczyste powitanie pasażerów pierwszego rejsu z Warszawy. Reprezentujšcy port Lee Seow Hiang przypomniał, że 30 lat temu istniało już połšczenie z Warszawy obsługiwane przez PLL LOT, ale nie był to bezpoœredni rejs. Konieczne było międzylšdowanie, bo kursowały na tej trasie starszego typu boeingi 767 i samoloty Ił 62.

Zarzšd LOT-u liczy, że do Singapuru będš latać pasażerowie zarówno w celach turystycznych, jak i biznesowych. Wiceprezes Michał Fijoł wyraził nadzieję, że będzie to jeden z najpopularniejszych kierunków z Warszawy. Dodał, że Singapur jest bardzo ciekawym miejscem do zwiedzania, ale także wygodnym portem przesiadkowym dla pasażerów, którzy lecš do Australii, Nowej Zelandii czy państw południowej Azji. Podkreœlił, że ze względu na licznš Polonię australijskš nowe połšczenie powinno się cieszyć zainteresowaniem.

- Jesteœmy po drodze z Europy Zachodniej i Œrodkowej do ważnych miejsc w Azji. Dlatego bardzo silnie poszerzamy siatkę połšczeń w Europie, przywozimy naszych pasażerów do Warszawy, by następnie z niej mogli naszymi samolotami udawać się do Tokio, Pekinu, Seulu, a teraz także do Singapuru - wyjaœniał.

Do czerwca LOT zaplanował trzy rejsy tygodniowo na trasie Warszawa - Singapur. W sezonie wakacyjnym w rozkładzie pojawi się jeszcze jeden rejs.

Pasażerowie LOT-u bedš mogli z jednym biletem podróżować przez Singapur do Tajlandii, Malezji, Indonezji, Hongkongu, Wietnamu, na Filipiny, Australii i Nowej Zelandii w ramach umów z innymi przewoŸnikami, np. Singapore Airlines, Quantas i Air New Zealand.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL