Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Linie lotnicze i lotniska

Wild: Samoloty z CPL-u odlecš w zaplanowanym terminie

Bloomberg
Wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rzšdu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild podtrzymuje datę 2027 jako termin uruchomienia Centralnego Portu Lotniczego w Baranowie pod Warszawš

Wild mówił o tym w Katowicach podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. W ubiegłym tygodniu Sejm przyjšł specustawę o Centralnym Porcie Komunikacyjnym, jutro (wtorek, 15 lutego) ustawš zajmie się Senat. Wild zapowiedział więc, że za rok będzie toczyło się wykupowanie gruntów pod cały Centralny Port Komunikacyjny. Powiedział też, że wiosnš przyszłego roku powinny być już prowadzone badania œrodowiskowe, majš też już być wybrani doradcy techniczni i powinien być rozstrzygnięty konkurs na koncepcję architektonicznš portu.

Uczestniczšcy w dyskusji prezes LOT-u Rafał Milczarski uważa, że inwestycja pomoże nie tylko pasażerom, ale całej gospodarce. - Walczymy, by stać się wrotami do Europy dla pasażerów z Azji, krajów ASEAN-u. To globalna gra, będziemy starali się, żeby wybudowane przez nas nowoczesne lotnisko wygrało konkurencję w skali europejskiej jako hub lotniczy - mówił.

Na pytanie, czy LOT będzie współfinansował budowę CPK Wild odpowiedział, że LOT będzie włšczony do opracowywania koncepcji portu. - To, czy LOT powinien być współdecydentem, to jest kwestia techniczna i kwestia przyszłoœci. To decyzja biznesowa, na co powinny iœć œrodki LOT - powiedział Wild.

A Milczarski dodał, że to kwestia decyzji rzšdu.- Z pewnoœciš zrobimy wszystko, by ten proces maksymalnie wesprzeć merytorycznie - mówił.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL