Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Linie lotnicze i lotniska

Lublin powiększy terminal

Od 2012 roku przez lotnisko przewinęło się 1,5 miliona pasażerów
Materiały promocyjne
10,6 miliona złotych ma kosztować powiększenie terminala lotniska w Lublinie o 2 tysišce metrów kwadratowych. Odprawiono tu już ponad 1,5 miliona pasażerów i ruch stale roœnie.

Port Lotniczy Lublin wyłonił wykonawcę, który rozbuduje terminal pasażerski - poinformowało lotnisko. Z czterech firm najtaniej zaoferował się to zrobić Strabag - jego cena to 10,6 miliona złotych.

- Dzięki tej inwestycji uda nam się zwiększyć przepustowoœć w hali odlotów, a także poszerzyć częœć komercyjnš - mówi cytowany w komunikacie prezes Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz.

Na lotnisku ma powstać nowy segment terminala o powierzchni około 2 tysięcy metrów kwadratowych. Znajdzie się tam poczekalnia dla pasażerów, nowy punkt kontroli bezpieczeństwa, zaplecze Służby Ochrony Lotniska, Służby Celnej i Służby Granicznej, pomieszczenia techniczne. Nowa częœć ma być oddana do użytku za około rok.

Przez otwarte w grudniu 2012 roku lotnisko w Lublinie przewinęło się dotychczas ponad 1,5 miliona pasażerów, z czego 430 tysięcy w zeszłym roku.Wzrost wyniósł 14 procent wobec roku 2016. Na ten rok spółka prognozuje około pół miliona pasażerów.

Z Lublina latajš: Wizz Air, Ryanair, easyJet, LOT, BMI Regional i Small Planet. W rozkładzie lotów sš połšczenia do: Monachium, Londyniu, Eindhoven, Sztokholmu, Mediolanu, Oslo, Kijowa, Dublina, Tel Awiwu.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL