Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Linie lotnicze i lotniska

CBA: Lotniskowe przetargi były ustawione

Fotorzepa, Piotr Wittman
Agenci CBA ujawnili zmowę przetargowš przy zakupie przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej systemów pomiarów meteorologicznych dla siedmiu polskich lotnisk cywilnych. Wartoœć zamówienia przekracza 20 milionów złotych

Wrocławscy funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego ujawnili nielegalne działania przy przetargu na zaprojektowanie, dostawę, montaż i uruchomienie systemów pomiarów meteorologicznych AWOS (Automated Weather Observation System) na lotniskach w Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie i Gdańsku. Systemy te służš osłonie meteorologicznej lotnisk - do bieżšcego podawania informacji o pogodzie, widzialnoœci, podstawie chmur, które sš niezbędne do oceny przez pilotów możliwoœci wykonania podejœcia do lšdowania.

Cała dokumentacja i zebrane dowody wskazujš, że w IMGW tak skonstruowano zamówienie, aby preferować tylko jednego z zagranicznych wykonawców. Zarzuty zmowy przetargowej usłyszał Przewodniczšcy Rady Naukowej IMGW prof. dr hab. Janusz Z. i dr Rafał B. zastępca dyrektora IMGW.

Ustaleń dokonano w œledztwie prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce. Prokuratur zastosował œrodki zapobiegawcze w postaci zawieszenia w czynnoœciach służbowych dr Rafała B.

Jak podaje CBA, œledztwo jest rozwojowe, niewykluczone jest więc powiększenie listy zarzutów i podejrzanych.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL