Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Linie lotnicze i lotniska

LOT zwiększa liczbę rejsów do Tel Awiwu

W Tel Awiwie można odpoczšć na plaży i można to miasto wykorzystać jako punkt startu do zwiedzania całego Izraela.
Filip Frydrykiewicz
LOT uruchomi od 10 marca połšczenie do Tel Awiwu z Rzeszowa i zwiększy liczbę połšczeń z Warszawy. W lutym jego samoloty do Tel Awiwu wypełnione były w prawie 80 procentach

Uruchomione w czerwcu zeszłego roku loty LOT-u do Tel Awiwu z Wrocławia, Gdańska, Poznania i Lublina "zyskały dużš popularnoœć wœród pasażerów z Polski, a sam Izrael stał się jednym z najchętniej wybieranych kierunków podróży spoœród szerokiej oferty połšczeń LOT-u" - pisze spółka w komunikacie.

W ubiegłym roku LOT przewiózł między Polskš a Izraelem prawie 200 tysięcy pasażerów, czyli ponad dwa razy więcej niż w 2016 r. (połšczenie do Tel Awiwu tylko z Warszawy, siedem razy tygodniowo) kiedy to poleciało 75 tys. pasażerów.

Spoœród tras LOT-u do Tel Awiwu œrednie wypełnienie samolotów na trasie "z" i "do" Warszawy wyniosło w tym roku prawie 80 proc. Bardzo dobre wypełnienie samolotów LOT ma także na trasach z lotnisk regionalnych, w szczególnoœci z Wrocławia i Gdańska.

Od 10 marca wystartuje do Tel Awiwu z kolejnego polskiego miasta – z Rzeszowa. Jednoczeœnie zwiększy liczbę połšczeń z Warszawy - od marca będzie latał dwa razy dziennie przez cały tydzień. Po uruchomieniu tego połšczenia LOT będzie oferował 21 rejsów tygodniowo między Polskš a Izraelem.

Rejsy z Wrocławia, Gdańska, Poznania i Lublina do Izraela oznaczajš powrót na lotniska regionalne z ofertš połšczeń międzynarodowych. Rozkłady połšczeń umożliwiajš wygodne przesiadki i krótki czas podróży pasażerom lecšcym z Izraela przez Warszawę do Ameryki Północnej: Nowego Jorku, Newark, Chicago, Toronto i Los Angeles.

Rejsy miedzy Polskš a Izraelem obsługiwane sš w większoœci wyleasingowanymi przez LOT boeingami 737-800 NG. PrzewoŸnik ma w swojej flocie cztery takie maszyny.

Przypomnijmy, że Izraelskie władze chcšc zwiększyć ruch turystyczny dofinansowujš loty z Polski do siebie (więcej: "Polityka nie przeszkadza Polakom podróżować do Izraela").

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL