Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Linie lotnicze i lotniska

Doris namieszała w brytyjskim transporcie

PAP/EPA
Wiejšca z prędkoœciš do 150 kilometrów na godzinę wichura Doris uderzyła wczoraj w Wielkš Brytanię, paraliżujšc transport kolejowy i powodujšc znaczne opóŸnienia w ruchu lotniczym

Dwa z największych londyńskich dworców - Euston i St Pancras - były przez częœć dnia wyłšczone z użytku ze względu na przewrócone drzewa na trasach dojazdowych, a setki połšczeń kolejowych zostały opóŸnione lub odwołane.

Znaczne opóŸnienia odnotowano także na największych lotniskach, m.in. na londyńskim Heathrow, Luton i Stansted. Zamknięty został port miejski w Liverpoolu. Prywatny przewoŸnik Virgin Trains zawiesił na pewien czas wszystkie połšczenia i stanowczo odradził podróże, które nie sš niezbędne. Jak podała popołudniówka "Evening Standard", osoby planujšce podróż do Londynu z Manchesteru zostały poproszone o przełożenie jej na pištkowy poranek.

Z opóŸnieniem funkcjonowały także linie londyńskiego metra i miejskiej kolei naziemnej, co utrudniło powrót z pracy do domu milionom mieszkańców miasta, a także dojazd na mecz ponad 80 tys. kibiców piłkarskich wybierajšcych się na stadion Wembley, gdzie wieczorem Tottenham Londyn zagrało w Lidze Europejskiej z belgijskš drużynš KAA Gent.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL